Çözüldü NVIDIA özel çözünürlük yenileme hızı yükseltmek zararlı olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enesgirgin5151

Hectopat
İyi günler. NVIDIA denetim masasında bir şey buldum. Özel çözünürlükten yenileme hızı ayarlayabiliyoruz. Mesela benim monitörüm 2560X1080 60Hz ama ben bunu 75Hz yapmayı planlıyorum. Herhangi bir zararı olur mu? Veya uzun kullanımda çok sorun çıkarır mı?

Çözüm
2 seneye yakın bir süredir 60 Hz monitörü 75 Hz olarak kullanıyorum. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım.
OC yapmış olursunuz.

Sahsen monitoru stok ayarlardan cikarmanizi onermem, uzun vadede omru kisalabilir.

Kesin kisalir diyemem ama kisalmaz da diyemem. Siz bilirsiniz.

Yani ekran karti OC'lamak gibi degil cunku bu.
Buna pek elverisli degiller, bu dusunulerek yapilmiyorlar.

İyi günler. NVIDIA denetim masasında bir şey buldum. Özel çözünürlükten yenileme hızı ayarlayabiliyoruz. Mesela benim monitörüm 2560X1080 60Hz ama ben bunu 75Hz yapmayı planlıyorum. Herhangi bir zararı olur mu? Veya uzun kullanımda çok sorun çıkarır mı?
Orada o seçenek varsa bir sıkıntı olmaz.
Üçüncü parti bir program ile ulaşamayacağı değerlere çekerseniz zararı olur

Hayır, bir sıkıntı çıkarmaz. En kötü siyah ekran alırsınız, bunu da yenileme hızı düşük bir profile geçerek çözebilirsiniz.

Bu rehbere bakabilirsiniz:

Orada o seçenek varsa bir sıkıntı olmaz.
Üçüncü parti bir program ile ulaşamayacağı değerlere çekerseniz zararı olur.

Hayır orada istediğin çözünürlüğü istediğin yenileme hızını yazabiliyorsun. Ancak sadece 15 kare. Ben aşırı bir sorun yaratabileceğini düşünmüyorum sadece size danışmak istedim.

Çok önemli bir şeyi söylemeyi unuttum. Monitörümün kendi sayfasında HZ desteği 75 olarak gözüküyor. Önceden sadece 1024X768 gibi modlarda 75 Hz oluyordu ancak şimdi 2560X1080'de oluyor. Zaten oraya yazmışlarsa ben sorun çıkacağını şu anda düşünmüyorum. Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı