Nvidia physx teknolojisi

Helep

Hectopat
Nvidia physx teknolojisinin verdiği efekleri amd ekran kartlarında alabiliyor muyuz ? Nvidia physx açık ve kapalı karşılartırma yapıldığında çok fark oluyor amd ekran kartında aynı fark olur mu?

:matrix:

Tabii ki fark olur. nVidia Physx olmadan oyunu görsel açıdan zengin kılan ve tadını çıkartan efektler olmadığı sürece şahsen tadı çıkmaz. Öyle kuru grafikle oyun oynarsın. AMD ekran kartıyla nVidia Physx efekti alamazsın.

Ekran kartı bir donanımdır, yani illa da bir oyun ekran kartın AMD ya da nVidia olacak demez. O donanımın varsa çalıştırır. Zorunlu tutmak değilde AMD'nin de kendine has teknolojileri var ve oyun o teknolojilerle daha iyi olacaktır diye bir bilgilendirme veriyor olabilir. Yoksa oyun AMD veya nVidia diye ayırmaz.

Ben anlatamadım bir konuyu.
Dün Mafia II oyununu kurdum benden Pyhsx kurmamı istedi kurmadım oyun açılmadı, kurdum oyun açıldı.
AMD kartlar ile çalışıyor mu yani
Pyhsx teknolojisi?

Oyun sadece senden Physx programını kurmanı istiyor. İlla da AMD veya nVidia ekran kartın olsun demiyor. AMD kartlar ile Physx çalışmaz sadece oyunun çalışmasını gerektirdiği için istemiş. O programı yüklediğin içinde ekran kartın AMD veya nVidia olsun fark etmez. Fakat ekran kartın AMD ise o teknolojiyi kullanamazsın hepsi bu kadar :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı