NVIDIA Quadro ekran kartı alınır mı?

Enesalp

Hectopat
Daha önce, çizim ve görselleştirme için quadro ekran kartı seçmem daha doğru olur diye bilgi almıştım. Fakat araştırınca gördüm ki NVIDIA quadro ismini taşıyan birkaç model var. Biraz araştırdım ama öğrenemedim. Quadro P4000 - quadro K4000 - quadro RTX4000 kartlar neye göre sınıflandırılmıştır? GeForce RTX 2080 Super yerine quadro RTX4000 alınır mı? Karşılaştırma sonuçlarında GeForce rakamsal olarak hep önde. Kullandığım programlar: Sketchup, AutoCAD, 3DSmax, vray, lumion ve Photoshop. Acaba ben illa quadro RTX 4000’mi tercih etmeliyim?

Yerinde olsam 2080Super modelini tercih ederdim. Hem yüksek oyun performansı Hem de 3072 Cuda çekirdeği sayesinde tatmin edici bir iş performansı ortaya koyuyor.

Eğer bunu işiniz olarak yapıyorsanız QuadroRTX4000 sadece buna odaklanıyor. Ama bu karttan oyun performansı beklemeyin.
Ben olsam RTX2080 super alırdım. Yani işinizi her ikis alanda da görür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı