NVIDIA RTX 3060 12 GB Ekran Kartı Duyuruldu

TRT yok diye biliyorum. 500 Dolar'a aldığımız kart kabaca şöyle oluyor sanki:

%20 gümrük: 600$
%18 KDV: 708$

%10~20 satıcı kârı: 778$ - 850$

Bu haliyle çok pahalı oluyor maalesef.

Adamlar daha ilk çıkardıkları serilerin stoklarını yetiştiremiyor. Her gün yeni bir model duyuruyorlar. Önce doğru düzgün çıkanların üretimini hızlandırsınlar.

Aynı kartların VRAM yükseltip çıkartılması da bana mantıksız geliyor. Sırf para oyunları. 3090 24 GB ama ne oluyor? 3080 ile arasında sadece 10-15 FPS fark var ve fiyat farkıda 10.000 TL :) Recep Baltaş bir paylaşımında fazla olan VRAM'e fantazi olsun diye oyun kuruyor. HDD olarak kullanılacaksa almak mantıklı olabilir bak :D İleride ne gibi bir avantaj sağlayacaklar, göreceğiz. Fakat şimdilik gereksiz.

Adamlar daha ilk çıkardıkları serilerin stoklarını yetiştiremiyor. Her gün yeni bir model duyuruyorlar. Önce doğru düzgün çıkanların üretimini hızlandırsınlar.

Aynı kartların VRAM yükseltip çıkartılması da bana mantıksız geliyor. Sırf para oyunları. 3090 24 GB ama ne oluyor? 3080 ile arasında sadece 10-15 FPS fark var ve fiyat farkıda 10.000 TL :) Recep Baltaş bir paylaşımında fazla olan VRAM'e fantazi olsun diye oyun kuruyor. HDD olarak kullanılacaksa almak mantıklı olabilir bak :D İleride ne gibi bir avantaj sağlayacaklar, göreceğiz. Fakat şimdilik gereksiz.
3090'ı daha çok içerik üreticileri alıyor. Zaten oyun için üretilen bir kart değil. Hiçbir oyuncunun cebinden kolay kolay 17.000 TL çıkmaz.

3090'ı daha çok içerik üreticileri alıyor. Zaten oyun için üretilen bir kart değil. Hiçbir oyuncunun cebinden kolay kolay 17.000 TL çıkmaz.
Oyun için üretilmediği nerede yazıyor? Gir sitelere sayfa sayfa oyun performansı paylaşılıyor ve alana oyun hediye ediliyor :) Bu kart sadece Türkiye için üretilmediği için çokta rahat 1,499 birim para çıkartır insanlar. Yurtdışında bir aylık maaşları bile değil. Sana bana 17.000 TL.

Kendi sitelerinde yazan tanıtımı "En üst seviye oyun performansı için, tam tamına 24 GB G6X belleğe sahiptir." :)

Son düzenleme:
Oyun için üretilmediği nerede yazıyor? Gir sitelere sayfa sayfa oyun performansı paylaşılıyor ve alana oyun hediye ediliyor :) Bu kart sadece Türkiye için üretilmediği için çokta rahat 17 birim para çıkartır insanlar. Yurt dışında bir aylık maaşları bile değil. Sana bana 17.000 TL. Öyle düşünmelisin bir de.
Yazmıyor ama söyleniyor. İzleyin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yazmıyor ama söyleniyor. İzleyin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzlememe gerek yok. Sitelerinde "En üst seviye oyun performansı için, tam tamına 24 GB G6X belleğe sahiptir." dediği için konuyu uzatmaya gerek yok bence. Resmen oyun kartı diye satılıyor. İsterseniz Nvidia sitesine girip bakabilirsiniz. İyi forumlar.

İzlememe gerek yok. Sitelerinde "En üst seviye oyun performansı için, tam tamına 24 GB G6X belleğe sahiptir." dediği için konuyu uzatmaya gerek yok bence. Resmen oyun kartı diye satılıyor. İsterseniz Nvidia sitesine girip bakabilirsiniz. İyi forumlar.
İyi tamam sizin dediğiniz olsun. Uğraşamayacağım sizinle.

İyi tamam sizin dediğiniz olsun. Uğraşamayacağım sizinle.
Konu uzamasın diye öyle yazdım. Çünkü "Zaten oyun için üretilen bir kart değil." diye yazmanız kendi sitesini yalancı çıkarmanız anlamına geliyor. Hiçbir şekilde alın içerik üretin veya iş için kullanın tanımı yok. Direkt olarak oyunculara yönelik satma politikası var. Yani demek oluyor ki farklı amaçlar için kullanılabiliyor olmasına rağmen oyun için üretilmiş bir kart.
3090.jpg

Gördüğünüz gibi 24 GB belleğin en yüksek oyun performansı için olduğunu kendileri belirtiyor. O yüzden konunun uzamasına gerek yok.

Geri
Yukarı