NVIDIA RTX 40 Serisi ile Fiyatlar Büyük Oranda Artabilir

6000 serisi kullanan ben 😭

Screenshot_6.jpg

Ne zaman düştü ki fiyatları.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Globalde zaten fiyatlar iki-üç kat arttı. 700 Dolarla çıkış yapan RTX 3080 bugün 2300 dolar civarına satılıyor. RTX 4080 Fiyatı 3000-3500 dolar olacak o zaman. Nvidia anlaşılan bundan sonra globalde parası olana hitap edecek. Biz zaten bu dolar kuruyla anca rüyamızda görürüz, o zaman gelecek nesilde AMD'ye geçme vakti geldi.

Globalde zaten fiyatlar iki-üç kat arttı. 700 Dolarla çıkış yapan RTX 3080 bugün 2300 dolar civarına satılıyor. RTX 4080 Fiyatı 3000-3500 dolar olacak o zaman. Nvidia anlaşılan bundan sonra globalde parası olana hitap edecek. Biz zaten bu dolar kuruyla anca rüyamızda görürüz, o zaman gelecek nesilde AMD'ye geçme vakti geldi.

Dolar son 2-3 ayda %50 artmış bunlardan gelecek %10 artış sadaka olsun. RTX 3060'ın tavsiye edilen satış fiyatı $329 şu anda Türkiye'de en ucuz, tek fanlı fiyatı ise $980.

Asıl merak ettiğim konu, giriş ve orta seviyeye yakın kullanıcıların ne yapacağıdır. Fiyat artışı tepe kartları ilgilendiriyor. Bunların bile eğer ekstrem bir üretim çılgınlığı olmazsa madencilik furyasına bağlı şekilde liste fiyatından satılamayacağını biliyoruz. Piyasa ivmesi böylesine yükselmişken acaba RTX 4060-RTX 4060 Super-RTX 4060 Ti gibi kartlar nasıl ve ne şekilde bulunacaklar? Konunun sadece parası olanın alabileceği formattan çıktığını düşünüyorum. Hatırlıyorum daha RTX 3060 çıkmadan Asya karaborsasında satılır duruma gelmişti. Zamana bağlı olarak ileriye gidiş esas ama piyasaya 12 GB RTX 2060 sürüp cilalayan Nvidia'nın çözüm sunmayacağına da eminim. Hele bu "madencilik kartları çıkıyor" haberleri tam bir sahte algı çabası. RTX 4000 serisi de yine başkaları tarafından alınacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı