Çözüldü NVIDIA Shadow Play ekran kartı ömrünü kısaltır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lamelo

Hectopat
Hepinize merhaba ben YouTube NVIDIA Shadow Play üzerinden videolar atmak istiyorum. Peki video çekmek ve anında yeniden oynatma özelliğini kullanmak ekran kartını eskitir mi ömrünü kısaltır mı?

Çözüm
Çok ince düşünürsek elbette eksiltir ama ekran akrtı ömrü atıyorum 5 yıl iken 2 yıla düşürmez bu kadar fazla ince düşünme kanka gönül rahatlığıyla çek videonu.
Çok ince düşünürsek elbette eksiltir ama ekran akrtı ömrü atıyorum 5 yıl iken 2 yıla düşürmez bu kadar fazla ince düşünme kanka gönül rahatlığıyla çek videonu.

Çözüm
Hayır kısaltmaz.

ShadowPlay, GPU içerisindeki NVENC motorunu kullanır. Ekran kartınız oyun oynarken ömrü ne kadar eskiyorsa ShadowPlay kullanırken de onun %1'i kadar eskir zira bu alanın GPU içinde işgal ettiği kısım çok azdır. Yani bu mantığa göre kartla oyun da oynamamanız gerekir durumu çıkar ortaya.

Hayır kısaltmaz.

Shadow Play, GPU içerisindeki nvenc motorunu kullanır. Ekran kartınız oyun oynarken ömrü ne kadar eskiyorsa Shadow Play kullanırken de onun %1'i kadar eskir zira bu alanın GPU içinde işgal ettiği kısım çok azdır. Yani bu mantığa göre kartla oyun da oynamamanız gerekir durumu çıkar ortaya.

Doğru söylüyorsunuz çok teşekkür ederim. İyi günler.

Geri
Yukarı