NVIDIA sürücü güncellemesinde eski sürüm yükleniyor

tanakasuna

Kilopat
NVIDIA'nın sitesinden sürücüyü indirip güncellediğimde kendi kendine Windows tekrar eski sürümü yüklüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    37,7 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile driver kaldıracaksın.DDU, seçenekler sürücü kurulumunu engelle var ona tik atıp driver kaldırırsan yüklemez bence.
Nvidia sürücüsünü yüklerken temiz kurulumu seçmek de DDU görevini yapmıyor mu?
NVIDIA sitesinden driver yükle. Bilgisayarı yeniden başlatıp oradan güncellemeyi dene hiçbir fikrim yok.
Zaten öyle yaptım.

Hayır, temiz kurulum ile aynı şey değil.
DDU ile güvenli modda sürücüyü kaldırdım ve aygıt yükleme ayarlarını kapattım.
Sürücüyü kurdum her şey normal ama şimdi ben aygıt yükleme ayarlarını açsam Windows Update tekrardan eski sürücüyü mü yükleyecek? Başka aygıt güncellemelerini de almak istiyorum mesela açmamın yolu yok mu?

DDU ile güvenli modda sürücüyü kaldırdım ve aygıt yükleme ayarlarını kapattım.
Sürücüyü kurdum her şey normal ama şimdi ben aygıt yükleme ayarlarını açsam Windows Update tekrar eski sürücüyü mü yükleyecek? Başka aygıt güncellemelerini de almak istiyorum mesela açmamın yolu yok mu?

DDU da olan ayar sadece ekran kartı driverı içindi galiba diğer aygıtları kapsamıyor diye biliyorum.

DDU da olan ayar sadece ekran kartı driverı içindi galiba diğer aygıtları kapsamıyor diye biliyorum.
Hem o ayarı hem de aygıt yükleme ayarlarını kapatmama rağmen Windows bana mısın demiyor ve sürücüyü DDU ile kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattığım gibi 1 yıl önceki ekran kartı sürücüsünü Windows Update'ten çekip kuruyor. Yapacak bir şey yok DDU ile sürücüyü kaldırıp güncellemek buraya kadarmış. Üstüne kurarak güncelleyeceğim artık yapacak bir şey yok.
Windows'un bir sürücüyü zorla kurması aşırı saçma. Daha saçma olanı bunu kapatamamak.
Zorla eski sürücü de olsa kuruyor kendi sunucularından.

Geri
Yukarı