Çözüldü NVIDIA sürücüsü uyumlu grafik donanım bulamadı hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben yeni bir dizüstü bilgisayar aldım. İçinde NVIDIA RTX 2060 ekran kartı var. Cihaz FreeDOS olarak geldi, ben de hemen Windows 10 Home (ISO 2004) kurdum. Sonra bütün aygıtların sürücülerinin hepsini aygıt yöneticisinden teker teker el ile güncelledim. Sonra Windows 10 güncellemesi olduğunu fark ettim ve onu da güncelledim. Sonra internetten NVIDIA RTX 2060 için sürücü seçtim ve indirdim. Aşağıda fotoğrafı var. Sonra kurulumunu başlattım. Ancak aşağıda ekran görüntüsü bulunan hatayı aldım. Ne yapmam lazım? Bir de şu an Windows 10 Home işletim sistemini etkinleştiremedim. Yani bedava olan sürümünü kullanıyorum. Sizce bu sorun olur mu? Windows sürümü de aşağıda ekran görüntüsü aldım.
Bu NVIDIA'nın sitesinden cihazım için sürücü aratmam.

Annotation 2020-11-15 001216.png

Bu da kurulumda aldığım hata

Sürcü Hatası 2020-11-15 001216.png

Bu şimdi kullandığım Windows 10 Home sürümü

windows 10 home mevcut sürüm 2020-11-15 002353.png

Çözüm
Aygıt yöneticisin de kurulu olan ekran sürücüsü silip indirdiğiniz sürücüyü yüklemeyi deneyiniz. Intel dahili GPU'da sorunu böyle çözmüştüm.

Hocam aygıt yöneticisinden nasıl sürücü kaldırıyoruz. Açıkçası sürücü güncellemeyi biliyorum ancak silmeyi bilmiyorum. Bir de şu an kullandığım Windows 10 Home Edition etkinleştirilmemiş durumda bunun bir etkisi olabilir mi? Yani sonuçta hata da şu yazıyor " bu grafik sürücüsü bu Windows sürümüyle uyumlu değildir " diyor da.

Merhaba arkadaşlar, ben yeni bir dizüstü bilgisayar aldım. İçinde NVIDIA RTX 2060 ekran kartı var. Cihaz FreeDOS olarak geldi, ben de hemen Windows 10 Home (ıso 2004) kurdum. Sonra bütün aygıtların sürücülerinin hepsini aygıt yöneticisinden teker teker el ile güncelledim. Sonra Windows 10 güncellemesi olduğunu fark ettim ve onu da güncelledim. Sonra internetten NVIDIA RTX 2060 için sürücü seçtim ve indirdim. Aşağıda fotoğrafı var. Sonra kurulumunu başlattım. Ancak aşağıda ekran görüntüsü bulunan hatayı aldım. Ne yapmam lazım? Bir de şu an Windows 10 Home işletim sistemini etkinleştiremedim. Yani bedava olan sürümünü kullanıyorum. Sizce bu sorun olur mu? Windows sürümü de aşağıda ekran görüntüsü aldım.

Eki Görüntüle 738041

Bu da kurulumda aldığım hata.

Eki Görüntüle 738044

Bu şimdi kullandığım Windows 10 Home sürümü.

Eki Görüntüle 738045

Arkadaşlar sorunu çözdüm. NVIDIA GeForce Experience uygulamasını indirin. Benim hesabım vardı, sizin yoksa hesap açın. Ardın sürücüler kısmına gelin ve en güncel sürücüyü indirip kurun. Sorunun çözümü bu kadar basitmiş. Hepinize iyi forumlar.
Aygıt yöneticisin de kurulu olan ekran sürücüsü silip indirdiğiniz sürücüyü yüklemeyi deneyiniz. İntel dahili GPU da sorunu böyle çözmüştüm.

Aygıt yöneticisin de kurulu olan ekran sürücüsü silip indirdiğiniz sürücüyü yüklemeyi deneyiniz. Intel dahili GPU'da sorunu böyle çözmüştüm.

Hocam aygıt yöneticisinden nasıl sürücü kaldırıyoruz. Açıkçası sürücü güncellemeyi biliyorum ancak silmeyi bilmiyorum. Bir de şu an kullandığım Windows 10 Home Edition etkinleştirilmemiş durumda bunun bir etkisi olabilir mi? Yani sonuçta hata da şu yazıyor " bu grafik sürücüsü bu Windows sürümüyle uyumlu değildir " diyor da.

Merhaba arkadaşlar, ben yeni bir dizüstü bilgisayar aldım. İçinde NVIDIA RTX 2060 ekran kartı var. Cihaz FreeDOS olarak geldi, ben de hemen Windows 10 Home (ıso 2004) kurdum. Sonra bütün aygıtların sürücülerinin hepsini aygıt yöneticisinden teker teker el ile güncelledim. Sonra Windows 10 güncellemesi olduğunu fark ettim ve onu da güncelledim. Sonra internetten NVIDIA RTX 2060 için sürücü seçtim ve indirdim. Aşağıda fotoğrafı var. Sonra kurulumunu başlattım. Ancak aşağıda ekran görüntüsü bulunan hatayı aldım. Ne yapmam lazım? Bir de şu an Windows 10 Home işletim sistemini etkinleştiremedim. Yani bedava olan sürümünü kullanıyorum. Sizce bu sorun olur mu? Windows sürümü de aşağıda ekran görüntüsü aldım.

Eki Görüntüle 738041

Bu da kurulumda aldığım hata.

Eki Görüntüle 738044

Bu şimdi kullandığım Windows 10 Home sürümü.

Eki Görüntüle 738045

Arkadaşlar sorunu çözdüm. NVIDIA GeForce Experience uygulamasını indirin. Benim hesabım vardı, sizin yoksa hesap açın. Ardın sürücüler kısmına gelin ve en güncel sürücüyü indirip kurun. Sorunun çözümü bu kadar basitmiş. Hepinize iyi forumlar.

Çözüm

Geri
Yukarı