NVIDIA Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti

Makaleler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, ekran kartım 710M. Bugün Grid AutoSport oynarken sağ altda NVIDIA sürücüsü yanıt vermeyi kesti dedi. Oyun oynamaya devam ettim. Şimdi sağdaki Windows logosuna geliyorum basıyorum basıyorum hiçbirşey olmuyor. Oyunlarda donma başladı, ETS2 düşük ayarlarda kasmaya başladı. İşletim sistemim Windows 8.1.1 NVIDIA Sürücünün sürümü ise 327.68 Ekran kartımı beta sürücülerini yükleyeyim dedim, sonrada vazgeçtim, biraz korkuyorum açıkçası. Eski laptopuma format attıktan sonra ekran kartı sürücüsünü yüklerken ekran kapandı ve ekran kartı yandı. Çöpe gitti. Bu bozulursa biterim ben. :D

İ5 4200U
NVIDIA 710M
İntel HD4400
8 GB RAM
Windows 8.1 SL 64 Bit

İntel
Nvidia
İlk önce DDU ile İNTEL ve Nvidia kaldıracaksın. Ardından Denetim masasından Nvidia geforge'ye ait ne varsa kaldır. İntel graphic varsa kaldır.
Ardından verdiğim İntel olanı yükle ve bilgisayarı yeniden başlat. Sonra Nvidia verdiğimi yükle ve bilgisayarı yeniden başlat. Bu şekilde yaparsan sorunsuz şekilde geçeceksin.

Bir virüs tetikliyordur büyük ihtimal veya sistemin şişmişdir. Format at en güncel hallerini yükle düzelicektir.

İntel
Nvidia
İlk önce DDU ile İNTEL ve Nvidia kaldıracaksın. Ardından Denetim masasından Nvidia geforge'ye ait ne varsa kaldır. İntel graphic varsa kaldır.
Ardından verdiğim İntel olanı yükle ve bilgisayarı yeniden başlat. Sonra Nvidia verdiğimi yükle ve bilgisayarı yeniden başlat. Bu şekilde yaparsan sorunsuz şekilde geçeceksin.

DDU nedir hocam? Birde bunları yüklerken birşey olmaz değil mi? Eski bilgisayarım bu yüzden gitti. Bu da bozulursa biterim ben :(

@Murat5038

İntel
Nvidia
Aynı sorun bende de vardı. Daha önce DDU kullanmıştım fakat sadece Nvidia'yı kaldırdığım için hata kodu veriyordu. Yazdığınız şekilde yapınca sorunum çözüldü. Çok teşekkür ederim.

Bazı kişiler sözümü dinlemediği için çözemiyor ancak siz dinlediğiniz için çözmüşsünüz. İnş. bundan sonra da iyi dinleyici olursunuz İkbal.
Bendede olmuştu yapmadığım kalmadı garantiye bile gönderdim ama hala aynı garantide anakart değişecek dediler sonra anladım ki anakart ile ekran kartı bitişik imiş.

sonra anladım ki anakart ile ekran kartı bitişik imiş.
Sonuç bunu çıkardı isen hala bir yere varamadın. Çünkü tüm laptop anakartlarında ekran kartı birleşiktir. Ancak MXM slotlulardan bahsediyorsan yine yanlış yoldasın. Çünkü bu durum ekran kartı ile ve sürücü ile alakalı slotla değil.

Sonuç bunu çıkardı isen hala bir yere varamadın. Çünkü tüm laptop anakartlarında ekran kartı birleşiktir. Ancak MXM slotlulardan bahsediyorsan yine yanlış yoldasın. Çünkü bu durum ekran kartı ile ve sürücü ile alakalı slotla değil.
Peki çözüm ne çünkü inteldede aynı hata başlıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı