Nvidia ve Amd arasında ne fark var?

ThePhysic

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Amd ile Nvidia arasında ne fark var? Neden Nvidia daha pahalı? Mesela Amd'nin(R9 280x)
3gb 384bit ekran kartı 868 TL ama Nvidia'nın (Gtx 780) 3gb 384bit ekran kartı 1.407TL. Neden insanlar Nvidia'yı daha çok tercih ediyor? Ya da Amd'nin ömrü dahamı kısa ? Yani neyi eksik bu Amd'nin ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ürünün kendine özel teknolojileri var ikisininde performansı tartışılmaz belli bir bütçe altındakiler için AMD kullanılır zaten, nvidia daha fazla oyunu destekler onlarda bu artışta payı vardır ikiside seni Üzmez bence şuphen olmasın. Ama nvidia bana göre öndedir fakat kullandığım ekran kartı AMD orasıda başka bir nokta.

Nvidia nın güncellemeleri AMD den daha fazla çıkıyor ve bu güncellemelerle de performans tabiiki gözle görülür bir şekilde artıyor, ama gönlüm hala AMD de :).

AMD ile Nvidia konusunda herkes Nvidia'yı destekler bu konudan anlamayanlar bile sırf Nvida'nın ismi ve rengi güzel diye.. Oyun konusunda şu Nvidia duvara tosladı fakat yarın liderlik Nvidia'nın eline geçer ayrıca o kartların kullanım alanı birbirinden farklıdır oyun konusunda R9 280X render ise GTX 770. AMD'de biraz ucuzu hem işlemci hem ekran kartı bakımından. Güncellemeler fazla çıkıyor diye AMD'nin performansını geçen kart mı var? Hangi oyunda AMD sorun çıkartıyor?

Benim için render ve oyun ikisi de önemli ve laptop almam lazım sizin bir tavsiyeniz var mı ben msi ge70 olarak düşünmüştüm sizce nasıl ? Ekran kartı gtx860m nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı