NVIDIA vs AMD

AMD vs Nvidia

• Oy verenlerin toplamı
    50
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berkaycak4161

Hectopat
Öncelikle AMD Driver sorunlari çözüldü diye biliyorum eğer yanlışsa bilgilendirirseniz iyi olur. Mesela aynı firmadan örnek verecek olursak.
MSI Gaming X RX 5700 XT ile MSI Gaming X RTX 2070SUPER aynı güçte olmasına rağmen aralarında 1300TL'ye yakın bir fark oluyor sizce hangisi tercih edilmelidir ve rica ediyorum fanboyluk yapmayın lutfen.

Ben RX 5700 XT Nitro+ kullanıyorum. Sürücü problemi aldığımdan beri yaşamadım. Kartın performansından aşırı memnunum. Benim aldığım zamanda fark 700-800 lira civarındaydı. Bu parayı vermediğim için daha mutluyum.

Ray Tracing desteği ve driverların daha sorunsuz olması sebebiyle ben oyumu RTX 2070S'den yana kullanırım ama bu biraz senin bütçenle ve beklentilerinle de alakalı bir şey. Ray Tracing kullanmam ve bütçem de sınırlı diyorsan RX 5700 XT de alabilirsin.

Elinizdeki bütçeye göre hangi kart daha fazla performans veriyorsa en iyisi odur.

Konu başlığını düzenleyin +50 mesaj yolda yoksa. 😆

Xd.

Ray Tracing desteği ve Driver'ların daha sorunsuz olması sebebiyle ben oyumu RTX 2070S'den yana kullanırım ama bu biraz senin bütçenle ve beklentilerinle de alakalı bir şey. Ray Tracing kullanmam ve bütçem de sınırlı diyorsan RX 5700 XT'de alabilirsin.

Ray Tracing kullanmayacağım ve Driver sorunları dediğim gibi çözüldü kullanan arkadaşta söylemiş.

İşlemci tarafında kişisel düşüncem olarak AMD'nin yanında Intel'den söz etmiyor dahi olsam, konu ekran kartına gelince Nvidia kalitesini konuşturuyor. AMD'nin de güzel ekran kartları var ancak bazı kartların sıkıntı yarattığı bir gerçek. Bütçe sıkıntısı çekmiyorsanız oyunuzu Nvidia'dan yana kullanın, sizi yarı yolda bırakmaz hiçbir şekilde.

Ancak bütçe açısından sorun çekebilecekseniz, aradaki fiyat farkı sizi üzecekse AMD'de tercih edebilirsiniz. RX5700 XT'deki sorunlar büyük bir oranda çözüldü zaten pek sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum, aradaki fıyat farkı bu kadar uçuk olmasaydı AMD'den bahsetmezdim bile. Muhtemelen fiyat farkı Ray Tracing özelliğinden dolayıdır.

Gördüğüm kadarıyla AMD kartlar daha fazla sorun çıkarıyor. 200TL fazla verip rahat etmekten yanayım.

İşlemci tarafında kişisel düşüncem olarak AMD'nin yanında Intel'den söz etmiyor dahi olsam, konu ekran kartına gelince NVIDIA kalitesini konuşturuyor. AMD'nin de güzel ekran kartları var ancak bazı kartların sıkıntı yarattığı bir gerçek. Bütçe sıkıntısı çekmiyorsanız oyunuzu NVIDIA'dan yana kullanın, sizi yarı yolda bırakmaz hiçbir şekilde.

Ancak bütçe açısından sorun çekebilecekseniz, aradaki fiyat farkı sizi üzecekse AMD'de tercih edebilirsiniz. RX5700 XT'deki sorunlar büyük bir oranda çözüldü zaten pek sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum, aradaki fıyat farkı bu kadar uçuk olmasaydı AMD'den bahsetmezdim bile. Muhtemelen fiyat farkı Ray Tracing özelliğinden dolayıdır.

AMD alacağım gibi boş yere o kadar para vermeye gerek yok Ray Tracing gereksiz geliyor o kadar lükse gerek yok ekran kartsız bir laptopta gececeğim zaten öyle şeyler umrjm değil.
Gördüğüm kadarıyla AMD kartlar daha fazla sorun çıkarıyor. 200TL fazla verip rahat etmekten yanayım.

200 değil 1000-1200 TL değişiyor ve AMD'de sorunlar artık cikmiyacak kadar az.
Oyunu NVIDIA olarak kullananlar sebebini aciklayabilir mi? Bir de bütçe olarak AMD daha uygun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı