NVIDIA'dan AMD'ye geçerken sorun yaşar mıyım?

Makaleler
2
Yer
Ankara
@kino @Emma Stone hocalarım siz forumda AMD RX6600 serisini kullanan ve çoğu konuda gördüğüm kişilersiniz. Hatta @kino hocamla "2022 son çeyreğinde RX6600 alınır mı?" konusunda konuşmuştuk. Artık 8 yıl NVIDIA kullanımının ardından AMD tarafına geçiyorum. Muhtemelen üniversiteye kadar da böyle kalacak bu. Siz AMD RX6600 serisine geçerken herhangi bir problem veya farklılık gördünüz mü, geçerken DDU haricinde dikkat etmem gerekenler nelerdir? İşlemcimde AMD Ryzen 5 3500 bu ikisi ekstra bir şeyler sağlar mı bana? Bilgisayardaki en temel amacım oyun oynamak ve gelecek yıllar için C++, Unreal Engine gibi programları öğrenmek. AMD kullanan başka arkadaşlarda cevap verirse sevinirim. Herkese teşekkürler.

Anakart: Asus A320M-F
İşlemci: Ryzen 5 3500 6-core processor stok soğutucu ile
Ram: Kingston 2x8(16 GB) 3200MHz
Şu anki ekran kartı: Palit Gaming Pro GTX1650 4GB GDDR6(Micron)
PSU: Gamegaraj'ın 650W bir PSU'su
SSD: WD Blue ve Netac SATA toplamda 750GB
İşletim Sistemi: Windows 11 Pro 21H2

Son düzenleyen: Moderatör:
Basit işlem yeterli söylediğin gibi. DDU ile NVIDIA sürücüsünü kaldır, bilgisayarı kapat, 1650'yi sök, RX 6600'ü tak, kart için en güncel sürümü indir kur.

Ben 4 sene 1050 Ti kullandıktan sonra 5500 XT'ye, 1 sene sonra da 6600 XT'ye geçtim. Bu sürede tüm kartlar performansları dışında aynıydı benim için.

Çok yapacağın bir şey yok aslında. DDU ile tüm sürücüleri kaldır, 1650'yi sök ve 6600'ü tak. Sonrasında da 6600 için en güncel sürücüyü kur.

@Umut Nas @kino peki görsel anlamda fark oldu mu? Bir kaç konuda renk anlamda farklılık olduğunu gördüm. Bu farkın olumsuz bir yönü var mı?
Uzun zamandır AMD kullanan bir insanım ve AMD tarafında görüntü keskinleştirme muhabbeti inanılmaz güzel çalışıyor. Nvidia'da 1650 Super kullanmaya başladığımda her şey o kadar bulanık gelmişti ki 1-2 ay kaldım ve sonra direkt tekrar AMD'ye geçtim.

Çok yapacağın bir şey yok aslında. DDU ile tüm sürücüleri kaldır, 1650'yi sök ve 6600'ü tak. Sonrasında da 6600 için en güncel sürücüyü kur.
İki farklı Driver var. Hangisini kurmak daha mantıklı olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı