NVIDIA'nın Başarısının Sırrı nedir?

Bence patent. Zamanında bir şeylerin patentlerini almışlardır, bu tam olarak ne konuda olur bilmiyorum ama sırf asıl kartın dizaynı için bile bir patent alınabildiyse, AMD'ye göre bu sayede daha serin çalışabiliyorlardır. Aynısı, farklı şeyler için de geçerli olabilir. Çivinin patenti alındıysa, kullandığında sıkıntı yaşatacaklarsa, o çerçeveyi duvara asmak için başka bir şey çakman lazım.

Aslında basit daha az arizalaniyor. Isınma sorunu yok, kronik bir yazılım hatası genellikle olmuyor. Uzun süreli kullanım tak çalıştır kartlar. Yani alıp direkt kullanım kartlar. Burada eksi kısım fiyat olarak göze batıyor. Örneğin şu anda RX 5700 XT RTX 2070 SÜPER de dahil olmak üzere hepsini alaşağı ediyor. Ve bu performansa en iyi soğutma vs... Olarak 3400 TL ye sahip olabiliniyor.

NVIDIA çok önde gidiyor. Sebebebi ne sizce?
Nvidaya'yı nvidia yapan firma 3dfx.
3dfx mühendisleri.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
@Silinen üye Çok tartışıldı zaten daha önce bunlar. Gördüğüm yere bu mesajı yapıştırıyorum artık. :D
Nvidia yapıyordur demiyorum ancak bu belirtilen sonuçlar mantıksız. Apple kendi ağzıyla planlı eskitme yaptığını kabul ettiği halde ne ceza aldı, ne de kullanıcısı eksildi. Nvidia da kendi ağzından söylese onun da kullanıcısı eksilmez. Ki ben eski ve yeni sürücüleri denedim performans farkı görmedim, bence de planlı eskitme yapmıyorlar ancak bu maddeler yanlış zannımca.

Uluslararası bir şirketin başarısı mühendislik ile ilgili olamaz. O zaten olmazsa asgari anlamda bir şirket olamaz. Başarının sırrı piyasayı kilitlemek. BlackBerry kötü müydü de akıllı telefon pazarında tutunamadı. Microsoft kötü mü yazılım işinde? Onda tutunamadı akıllı telefon pazarında. Çünkü Apple ve Google piyasayı kilitledi. Aynısı Nvidia için de geçerli.

Uluslararası bir şirketin başarısı mühendislik ile ilgili olamaz. O zaten olmazsa asgari anlamda bir şirket olamaz. Başarının sırrı piyasayı kilitlemek. BlackBerry kötü müydü de akıllı telefon pazarında tutunamadı. Microsoft kötü mü yazılım işinde? Onda tutunamadı akıllı telefon pazarında. Çünkü Apple ve Google piyasayı kilitledi. Aynısı Nvidia için de geçerli.
Senin gibi boş yorum yapan görmedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı