NVIDIA'nın DLSDR teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sanrılı Adam

Centipat
Daha fazla  
27” 1080p bir monitör sahibi olarak hem monitörüm çözünürlüğüne göre çok büyük olduğundan, hem de monitöre çok yakın oturduğumdan 3060 Ti ekran kartımdan görüntü bakımından tam verim alamadığımı hissettim ve DLSDR'ı 1440a yükseltecek şekilde NVIDIA Control Panel'dan açtım. Birkaç oyunda çözünürlük yükseltip denedim ve gerçekten oyunlar gözüme güzel geldi. Özellikle Spider-Man Remastered'da inanılmaz farklar hissettim. Bu durumum performansa etkisi çok olur mu? Uzun vadede bir zararı olur mu? Forumda da bu konuyla alakalı pek bir şey göremediğim için konuyu kendim açmak istedim. Bilgisi olan biri varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

27” 1080p bir monitör sahibi olarak hem monitörüm çözünürlüğüne göre çok büyük olduğundan, hem de monitöre çok yakın oturduğumdan 3060 Ti ekran kartımdan görüntü bakımından tam verim alamadığımı hissettim ve DLSDR'ı 1440a yükseltecek şekilde NVIDIA Control Panel'dan açtım. Birkaç oyunda çözünürlük yükseltip denedim ve gerçekten oyunlar gözüme güzel geldi. Özellikle Spider-Man Remastered'da inanılmaz farklar hissettim. Bu durumum performansa etkisi çok olur mu? Uzun vadede bir zararı olur mu? Forumda da bu konuyla alakalı pek bir şey göremediğim için konuyu kendim açmak istedim. Bilgisi olan biri varsa bilgilendirirse çok sevinirim.
Hocam görüntüyü güzelleştiriyor bazı oyunlardada bozuyor ama 2k monitör aldıktan sonra bakınca fark inanılmaz alakası bile olmadığını görmüyorum.

Zararlı özelliği neden eklesinler bence bir sıkıntı çıkmaz.

Hocam görüntüyü güzelleştiriyor bazı oyunlardada bozuyor ama 2k monitör aldıktan sonra bakınca fark inanılmaz alakası bile olmadığını görmüyorum.
Tabii ki bi’ native 1440p etmez ama Spider-Man de bayağı bir verim alınca merak ettim açıkçası uzun vadede nasıl olur diye. Bütün bütçemi sisteme verip 1080pnin yeteceğini düşündüm ama yanılmışım. FIFA’da da denedim DLSDR’ı onda da bariz bir fark vardı.

27” 1080p bir monitör sahibi olarak hem monitörüm çözünürlüğüne göre çok büyük olduğundan, hem de monitöre çok yakın oturduğumdan 3060 Ti ekran kartımdan görüntü bakımından tam verim alamadığımı hissettim ve Dlsdr'ı 1440a yükseltecek şekilde NVIDIA Control Panel'dan açtım. Birkaç oyunda çözünürlük yükseltip denedim ve gerçekten oyunlar gözüme güzel geldi. Özellikle Spider-Man Remastered'da inanılmaz farklar hissettim. Bu durumum performansa etkisi çok olur mu? Uzun vadede bir zararı olur mu? Forumda da bu konuyla alakalı pek bir şey göremediğim için konuyu kendim açmak istedim. Bilgisi olan biri varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

Hocam nasıl acıyoruz.

Hocam nasıl acıyoruz.
NVIDIA Kontrol Paneli’nden 3D Ayarlar kısmından DSR kısmına tıklayın. En yukarıda DL Ölçeklendirme olan kısımdan istediğiniz çözünürlüğü seçerek aktif edebilirsiniz. Düzgünlük ayarı da %33 olarak geliyor kendi göz zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Tam anlatamadıysam YouTube’da detaylı videolar mevcut.

Normal yazılımsal DSR teknolojisinden daha güzel bir görüntü oluşturuyor. Ama çokta abartılacak kadar da iyi değil, sonuçta monitörün bir limiti var. Ekran kartınız 1080p için biraz fazla güçlü, bu teknolojiyi kullanmanız gayet mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı