NVIDIA'nın Spider-Man güncellemesi FPS'i düşürdü

Moonis

Decapat
Daha fazla  
Oyunu her şey ultrada 1080p çözünürlüğünde 65-100 FPS arası oynuyordum, YouTube'da bilinen bir içerik üreticisi videosunda FPS'in arttığından bahsediyordu güncelleme sonrasında, biz de denemek istedik fakat şu anda FPS'im 55-70FPS arası daha üstünü göremiyorum. Başka yaşayan var mı, eski sürüme mi dönmem gerekiyor? FPS değerim sadece Spider-Man'de değil It Takes Two'da da düştü muhtemelen diğer oyunlarda da düşmüştür test etmedim henüz.

Ekran kartım RTX3060.
İşlemcim: i7 116000.

DLSS önceden de kapalıydı, şimdi de kapalı.

Not: Yazdığım değerler, süzülürken aldığım değerler. Binanın tepesinde durduğum zaman şu anki driver sürümünde 100 FPS alıyorum önceden 150 civarındaydı.

Son düzenleme:
Eğer daha önceden NVIDIA Denetim Masası'ndan ayar yaptıysanız ayarlar varsayılana dönmüş olabilir.

Maalesef hiçbir ayar yapmamıştık önceden, şimdi de değişen bir ayar yok her şey aynı. Game Ready'den güncellemiştik fakat şu an aygıt yöneticisinde eski sürüme dönebileceğim buton pasif acaba aktif hale getirme şansım var mı ya da eski sürümümü nasıl öğrenebilirim?

Maalesef hiçbir ayar yapmamıştık önceden, şimdi de değişen bir ayar yok her şey aynı. Game Ready'den güncellemiştik fakat şu an aygıt yöneticisinde eski sürüme dönebileceğim buton pasif acaba aktif hale getirme şansım var mı ya da eski sürümümü nasıl öğrenebilirim?
Sanırım NVIDIA'nın sitesinden Game Ready Driverları vardı bir bakın oraya.

Sanırım NVIDIA'nın sitesinden Game Ready driverları vardı bir bakın oraya.

Buldum hocam dediğiniz siteyi teşekkür ediyorum deneyeceğim. Son olarak bir şey sormak istiyorum bu Game Ready güncellemesi direkt olarak aygıt yöneticisinde gördüğüm ekran kartı sürücüsünü mü güncelliyor yoksa NVIDIA'nın kendi uygulamasını mı güncelliyor. Tam anlatamadım ama anlamışsınızdır sanırım. Eğer sadece NVIDIA yazılımını güncelliyorsa ekran kartının driverlarını kurcalamayım boşuna. Çünkü aygıt yöneticisinde gördüğüm sürüm ile Game Ready'de yüklediğim sürümler ayrı sürümler.

Buldum hocam dediğiniz siteyi teşekkür ediyorum deneyeceğim. Son olarak bir şey sormak istiyorum bu Game Ready güncellemesi direkt olarak aygıt yöneticisinde gördüğüm ekran kartı sürücüsünü mü güncelliyor yoksa NVIDIA'nın kendi uygulamasını mı güncelliyor. Tam anlatamadım ama anlamışsınızdır sanırım.

Ekran kartı sürücüsünü. Eğer yardım ettiysem çözüm olarak işaretler misiniz?

Geri
Yukarı