Nvlddlmkm sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası alıyorum

'Dizüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 1 Ocak 2011 tarihinde başlatılan konu.

1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.524
    Yer:
    İstanbul
    Vista 32 Bit bilgisayarıma Age of Empires 2 (AOE2) kurduktan sonra, diğer oyunlarımı oynayamaz hale geldim (sadece flash oyunlar ve ne yazık ki AOE2 oynayabiliyorum) , ekranda çizgiler görünüyor daha sonra oyunlar kitlenip masa üstünde "nvlddlmkm sürücüsü yanıt vermeyi kesti" uyarısı alıyorum. AOE 2'yi kaldırıp ekran kartı sürücüsünü güncellesem bile sorundan kurtulamadım, oysaki oyun oynamazken hiç bir sorun olmuyor hatta blender programı ile 3D çalışmaları bile sorunsuz yapabiliyorum, bu garip sorunum hakkındaki yardımınızı bekliyorum. Ekran kartım GeForce 8400M.

2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.524
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle bir dönem satılan dizüstü bilgisayarlarda defolu nVidia ekran kartları mevcuttu ve 8400M serisi de özellikle bu defolu modellerden birisiydi. Hata bu konuda firmaya dava açıldığını ve nVidia’nın bu davayı kaybettiğini de daha önce dile getirmiştim. Sizin sorununza baktığımızda şunu söyleyebiliyorum. AOE2, 2D motoru kullandığı için3D devreye girmiyor. 3D gerektiren oyunlar çalıştığında da ekran kartınız bozuk olduğu için ekranda sorun çıkıyor. Garanti devam ediyorsa ürünü garantiye yollayın, yoksa ve kart harici ise kartı değiştirin.

3. Berke B.

Berke B. Decipat

Beğenileri:
    15
    Kart harici değil ve anakart ile bitişik ne yapıcam garanti kullanıcı hatası diyor ama ben GTA IV EFLC'den yüksek oyun oynamadım ama ekran kartı R.I.P. Nvidia Geforge GT745M

Sayfayı Paylaş