Çözüldü "Nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hidanos

Decapat
Daha fazla  
Lenovo Legion 5 RTX 2060 laptop kullanıyorum. Assassin's Creed Valhalla oynarken oyun bir anda donuyor sonra birkaç saniye sonra oyun kendiliğinden kapanıyor masaüstüne dönüyor bilgisayar. Olay görüntüleyicisine baktığımda iste hata olarak "nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu" yazıyor.

Bugün DDU programı ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp bir eski ekran kartı sürücü versiyonunu temiz bir şekilde kurdum belki işe yarar diye ama işe yaramadı tekrardan aynı sorun var.
nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.
Lütfen yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Sorunun çözümünü bulabildiniz mi?

Ubisoft Connect de çevrimdışı modda oynananınca bir hata vermediğini okumuştum yabancı forumlarda. Bende bu şekilde denedim ve AC Valhalla oyununu bitirene kadar Ubisoft Connect çevrimdışı modda iken oynadım oyunu ve bu sorunla oyun bitene kadar bir daha karşılaşmadım. Ayrıca diğer oyunları çevrimiçi oynamama rağmen bir sıkıntı yaşamadım yani sadece AC Valhalla'ya özel bir sorun bu bence.
Ubisoft Connect üzerinden oynuyorsanız çevrımdışı modda deneyebilirsiniz bende bu şekilde sorun çözüldü.
Buraya bir bakın.

Diğer konudaki arkadaş RAM hızını yükselttiği için sıkıntı çekmiş fakat ben RAM ile ilgili hiçbir işlem yapmadım.

Yardımlarınızı bekliyorum.
@Enes3078 yardımcı olma imkanınız var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
OCCT'yi indirip GPU'ya 10 dakikalık 3D testi ve 10 tekrarlık VRAM testi uygulayabilirsiniz. Sonucu da bildirirseniz sevinirim.

Şimdi dediğiniz testleri yapacağım. Bu varsayılan ayarlar ile mi yapayım değiştirmem gerek bir şey var mıdır?
OCCT'yi indirip GPU'ya 10 dakikalık 3D testi ve 10 tekrarlık VRAM testi uygulayabilirsiniz. Sonucu da bildirirseniz sevinirim.

Belirttiğim varsayılan program ayarları ile testleri yaptım. Sonuçları şu şekilde:

Dosya Ekleri

• octt 3d test.png
    octt 3d test.png
    38 KB · Görüntüleme: 29
  • octt vram test.png
    octt vram test.png
    37 KB · Görüntüleme: 35
  • 3d test sonucu.png
    3d test sonucu.png
    208,6 KB · Görüntüleme: 29
  • vram test sonucu.png
    vram test sonucu.png
    209,6 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
O hâlde güncel olan sürücüyü kurmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca BIOS ayarlarınızı varsayılana çevirmeyi de deneyebilirsiniz.

Yaptığımız testlere göre ekran kartında bir sıkıntı yok gibi gözüküyor değil mi?

En güncel sürücüyü yüklemeyi pek tercih etmiyorum çünkü o sürüm sıkıntılı gibi ve yüklendikten sonra bazı sıkıntılar yaratmıştı çoğu kişide de öyle olmuş.
Ayrıca BIOS ile ilgili pek bilgim olmadığı için ayarlarında hiçbir değişiklik yapmadım ve BIOS sürümüm güncel.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor bir fikriniz var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırdıktan sonra WHQL sürücü yükleyin.

Bir de bu sürücü ile deneyin.

DDU ile güncel sürücüyü kaldırdıktan sonra bende tam olarak bu sürücüyü yüklemiştim zaten hocam.

Yaptığımız testlere göre ekran kartında bir sıkıntı yok gibi gözüküyor değil mi?

En güncel sürücüyü yüklemeyi pek tercih etmiyorum çünkü o sürüm sıkıntılı gibi ve yüklendikten sonra bazı sıkıntılar yaratmıştı çoğu kişide de öyle olmuş.
Ayrıca BIOS ile ilgili pek bilgim olmadığı için ayarlarında hiçbir değişiklik yapmadım ve BIOS sürümüm güncel.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor bir fikriniz var mı acaba?

Evet, testler sorunsuz. Dilerseniz DDU ile eski sürücüyü kaldırıp aşağıdaki sürücüyü indirmeyi deneyebilirsiniz.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı