"nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti" hatası

KARA57

Kilopat
Daha fazla  
Oyun oynarken bu hatayı alıyorum. Oyun ekranı kitlenip masaüstüne atıyor ve şu hata oluşuyor. "nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." DDU ile sildim kurdum, nafile. Sıcaklık normal gibi. 70-72 derece.

Nvlddmkm kaynağındaki 0 Olay Kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz.

Olay başka bir bilgisayardan başlatıldıysa, olayla birlikte görüntüleme bilgileri kaydedilmiş olmalıdır.

Olayla birlikte aşağıdaki bilgiler eklendi:

\Device\Video3
Error occurred on GPUID: 2600

İleti kaynağı var ancak ileti, ileti tablosunda bulunamadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam son durum acaba nedir? Ben de bu hatayı AC Valhalla oynarken yaşıyorum ancak diğer oyunlarda bu sorun var mı bilmiyorum. Sizde durum nedir acaba?

O hata RAM'ya da islemcidenmis 2'si degisti islemci başka modele gectim başka ekran karti aldim fakat mavi ekran alıyorum sanırım SSD de bozuk.

O hata RAM'ya da islemcidenmis 2'si degisti islemci başka modele gectim başka ekran karti aldim fakat mavi ekran alıyorum sanırım SSD de bozuk.
Ben de sorunun neyden kaynaklandığını bulmaya çalışıyorum. Eğer ekran kartından kaynaklı bir problem varsa ise çok geçmeden iade etmek istiyorum, oyundan kaynaklı bir problem ise uğraşmaya bile değmez. Siz tüm oyunlarda mı aynı hatayı alıyorsunuz?

Ben de sorunun neden kaynaklandığını bulmaya çalışıyorum. Eğer ekran kartından kaynaklı bir problem varsa ise çok geçmeden iade etmek istiyorum, oyundan kaynaklı bir problem ise uğraşmaya bile değmez. Siz tüm oyunlarda mı aynı hatayı alıyorsunuz?

Bende tüm oyunlarda vardi 3 farklı ekran kartında da yaptı islemci RAM değişince sorun ortadan kalktı.

RAM ve islemcim arızalıymış 2'si birden garantiden değişti sorun ortadan kalktı fakat şimdi de PC açılırken mavi ekran alıyorum.

Ben pek emin değilim, çünkü ben de ekran kartı, işlemci, güç kaynağı, değişti, anakart da değişmişti çok önceden, RAM'leri tek tek denedim ikisi de aynı anda arızalı olamaz gibi geliyor, sorunu anlayamadım bir türlü. Başka bir Windows da denedim, atmıyordu ama onda da 1,5 saat sonra falan attı gene, düzeldi demiştim tam.

Ben pek emin değilim, çünkü ben de ekran kartı, işlemci, güç kaynağı, değişti, anakart da değişmişti çok önceden, RAM'leri tek tek denedim ikisi de aynı anda arızalı olamaz gibi geliyor, sorunu anlayamadım bir türlü. Başka bir Windows da denedim, atmıyordu ama onda da 1,5 saat sonra falan attı gene, düzeldi demiştim tam.

Bende de Memtest de sorun çıkmadı ama servis sifir ürün yolladı.

Geri
Yukarı