nvlddmkm.sys mavi ekran hatası

Kerem Kocaman

Decapat
Selam arkadaşlar. sorun ekran kartında sanırım, yani 3 ayda 3 kere mavi ekran verdi. Ama ben HDMI to VGA dönüştürücü kullanıyorum ve bilgisayar açılırken Windows'tan sonra siyah ekrana düşüyor, kasanın arkasından HDMI kablosunu çıkarıp takınca düzeliyor. Yani sorun sizce ekran kartında mı yoksa dönüştürücüde mi?
Bir sorunum daha var. Video falan izlerken ses cızırdamaları oluyor bazen 2 saniyelik donuyor ses. Oyunlarda falan daha az oluyor ama müzik ve video dinlerken çok oluyor. Bir de oyunlara falan girerken ekran çizgi çizgi oluyor sonra siyah ekran olup oyun geliyor. Bir yardım edin şimdiden sağ olun :)
  • GT1030 2 GB Aero ITX.
  • Q8400 (4CPU) 2.66GHz.
  • 6 GB DDR3 RAM.
Minidump dosyalarım: Minidump Dosyalarım.rar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücünü güncelle.
Daemon Tools kaldır.

Hocam Daemon Tools kaldırdım zaten eski minidumpda gözüküyor olabilir onda inikti. Sürücüm de günceldi aynı hataları aldığım için eski bir sürücü deniyorum şu an ama bu da aynı tekrar güncelleyeceğim.

Sürücünü güncelle.
Daemon Tools kaldır.

Bir de sizce bu sorunun VGA HDMI dönüştürücüyle bir alakası olabilir mi?

Selam arkadaşlar bilgisarımda uzun sürerdir videolarda oyunlarda Discord'a falan 1, 2 saniyelik drop ve ses cızırdaması oluyor bugün BlueScreenView indirdim ve 4 crash vardı bunların içinde 4 tane kırmızı dosya vardı. (KMODE ile başlayan crashler Valorant yüzünden ben diğer ikisinin çözümünü istiyorum) İnternette fazla CPU kullanımı yazyıyor. Sizce bundan mı ekran kartında mı sorun var yoksa? Bir yardımcı olursanız minidump dosyalarını atıyorum. (16.5.2021 tarihli dosyalar Valorant'ın sebebiyle oldu bundan önceki dump dosyaları sanırım bu sorun) Dump okumayı bilen arkadaşlarım yardım edebilirse çok sevinirim, kaç aydır bu sorunu çözmeye çalışıyorum :)

Sistem:
  • Q8400 (4CPU) 2.66GHz
  • GT1030 Aero ITX 2 GB.
  • DDR3 6 GB RAM (1333MHz)
  • 500GB hard disk.

Minidump dosyalarım bunlar: Minidumplar.rar.

Şimdiden teşekkürler :)

MaviEkran.png

• DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın, WHQL sertifikalı güncel bir sürüm kurun.
  • Valorant bu aralar sıkıntılı. Vanguard'ı kaldırın ve sorunu çözecek güncelleme gelene kadar oynamayın.
  • BIOS sıfırlayın.
  • CMD'yi yönetici olarak başlatıp SFC /scannow komutunu girin.
  • Daemon Tools'u kaldırın.

• DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın, WHQL sertifikalı güncel bir sürüm kurun.
  • Valorant bu aralar sıkıntılı. Vanguard'ı kaldırın ve sorunu çözecek güncelleme gelene kadar oynamayın.
  • BIOS sıfırlayın.
  • CMD'yi yönetici olarak başlatıp SFC /scannow komutunu girin.
  • Daemon Tools'u kaldırın.
Vanguard'ı kaldırdırdım. 10 kere DDU ile silip yükledim driveri sorun aynı BIOS sıfırlamayı denemedim daha ama siz bir konuya IObit sorunu yazmışsınız, ben de Driver Booster'dan kurdum driverleri. Bundan olabilir mi?
Daemon Tools kaldır.
Ağ ve ekran kartı sürücülerini güncelle, lütfen. Daha önce de demiştim.
Denedim hiçbiri işe yaramadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı