NVMe M.2 SSD önerisi

kagaans

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Arkadaşlar merhaba, herkese güzel hafta sonları diliyorum öncelikle. Gün içinde veya en geç yarın bir SSD almayı düşünüyorum. Bilgisayarımda hem 1 adet 2.5" yuva hem de 1 adet NVMe M.2 yuvası boşta mevcut. Aklımda bazı SSD modelleri mevcut. Sosyal'de yapılan Çok Kapsamlı SSD karşılaştırması konusunu da okudum fakat bazı konularda birbirlerinin benzeri olduklarını düşündüğüm modelleri size iletiyorum. Sizce hangisini almak daha mantıklı, daha uzun ömürlü olacaktır?

*fiyat konusunda aşağı yukarı attığım ürünler maksimum bütçem olacaktır ve minimum 480GB bir SSD'ye ihtiyacım var.
*Yalnızca aşağıda verdiğim ürünler hakkında kıyaslama yaparsanız sevinirim. Samsung marka tercih edebilecek kadar bütçem yok maalesef.

Oyun için alıyorsanız M2'ye çok para baymanızı önermem derdim ama attığınız SATA ve M2'ler arasında fiyat farkı 50 lira var veya yok olduğu için, M2 almanız mantıklı (eğer bu paylaştığınız M2'de kronik sorun yok ise) olacaktır teknolojiye yakın kalmanız açısından öneririm.

Başlıkta NVMe M.2 istediğiniz yazılı ama attıklarınız SATA 2.5".

Önerim budur:
Moderatör arkadaşlar başlığı değiştirmişler, sadece "SSD Önerisi" şeklinde bir başlık atmıştım aslında :) Ayrıca vermiş olduğum ürünlerde ilk sırada olan ürün de NVMe M.2 SSD.

Bir de son ricam olarak yalnızca verdiğim ürünler arasında kıyaslama yapabilir misiniz? Üzerine çıkacak bir bütçem yok maalesef.

Moderatör arkadaşlar başlığı değiştirmişler, sadece "SSD Önerisi" şeklinde bir başlık atmıştım aslında :) Ayrıca vermiş olduğum ürünlerde ilk sırada olan ürün de NVMe M.2 SSD.

Bir de son ricam olarak yalnızca verdiğim ürünler arasında kıyaslama yapabilir misiniz? Üzerine çıkacak bir bütçem yok maalesef.
Ama attıklarınızın tamamı çok kötü. Bütçe ne kadar?

Ama attıklarınızın tamamı çok kötü. Bütçe ne kadar?
İlk mesajda belirttiğim "Çok Kapsamlı SSD karşılaştırması" konusunda aslında Crucial BX500 modeli 4.sırada bulunuyor diye tercih etmiştim.

Aynı zamanda yine aynı konuda Toshiba 3.sırada bulunuyor; artık OCZ serisi yerine Kioxia çıktığı için onu tercih etmiştim. Okuduğum forumlarda artık Toshiba OCZ ürünlerini Kioxia adında çıkarıyor gibi bir yazı vardı. Tercih sebebim bu yüzdendi.

Bütçem maksimum 700TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı