NVMe SSD'den nasıl tam performans alınır?

Emr_1945

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Birkaç gün önce Kingston A2000 aldım. Windows'da en fazla hız 390 MB-600 MB arası alıyor ama testlerde daha fazla veriyor. Bu düşük kullanımı artırma imkanımız var mı? Daha iyi bir macOS ya da Linux'a mı geçmek zorundayım? Yardım ederseniz güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca günümüz anakartlarında birden fazla port bulunuyor. Anakartınızda birden fazla port varsa hızlı olan porta takarsınız. Bu arada bazı anakartlar BIOS güncellemesi ile sistem stabilitesini arttırdığından BIOS güncellemenin de bir nebze olsa etkisi olacağını düşünüyorum. Kalan sorularımı zaten Mithat hoca belirtmiş.

Ayrıca günümüz anakartlarında birden fazla port bulunuyor. Anakartınızda birden fazla port varsa hızlı olan porta takarsınız. Bu arada bazı anakartlar BIOS güncellemesi ile sistem stabilitesini arttırdığından BIOS güncellemenin de bir nebze olsa etkisi olacağını düşünüyorum. Kalan sorularımı zaten Mithat hoca belirtmiş.

En hızlı portta ve NVMe destekliyor

Öncelikle Windows üzerinde yaptığınız işlem ve dosyanın aktarım yapıldığı yer de önemli.
Test sonuçlarınız nasıl? Windows'da nasıl bir işlem yapıyorsunuz?

Test sonuçları 2086 MB/s yazma 2238 MB/s okuma hızı veriyor. Dosya aktarımı kendi diski içinde kopyalama yapıştırma ve uygulama açma gibi şeyler oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, mesela SSD'den HDD'ye atarsanız HDD sınırlarına takılırsınız. Ama normal kullanımda ikisi birbirini etkilemeyecektir.

Benim sistemimde SSD'nin kendi içinde yazma yapıyorum. Programları SSD'nin içinden çalıştırıyorum. HDD sadece depo olarak kullanıyorum.

Geri
Yukarı