NVMe SSD'yi SATA girişine dönüştürücü

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım arızalandı ve içindeki dosyalarımı almam gerek. Kullandığım SSD: Intel 660p. Kendisi NVMe SSD olması lazım, elimde başka bir dizüstü bilgisayar var ama sadece SATA destekliyor kendisi. Bunu için bir dönüştürücü lazım ya da SSD kutusu da olur ama bütçem kısıtlı: 100 TL dönüştürücü, eğer kutu ise 130 TL ödeyebilirim. Önemli olan hem fiyatı geçmesin hem uyumlu olsun istiyorum. Yani bana öneri yaparsanız çok sevinirim. İyi günler, saygılar.

Hocam bu ufak mSATA için. Benimki NVMe SSD.
Bu formda ama bu değil. mSATA için sadece bu. NVMe'yi SATA'ya çeviren dönüştürücü göremedim daha genişleme slotlarına takılanlar iş yapıyor.
Hocam var mıdır sizin bildiğiniz bir parça? Dizüstü bilgisayarın SATA girişine takabilirim yada SSD kutusu ile de içindeki verileri alabilirim ama SSD kutusu biraz pahalı sanki...

Satıcıya sorulan soruya bak.
1638389388636.png

Hocam var mıdır sizin bildiğiniz bir parça? Dizüstü bilgisayarın SATA girişine takabilirim yada SSD kutusu ile de içindeki verileri alabilirim ama SSD kutusu biraz pahalı sanki...
Maalesef yok hocam. NVMe'ye çevirdiğini söyleyen parçaların çoğu sahte. Kullanıcı yorumlarından emin olmadan almayın. Bir bilgisayarcıya flaş belleğinizle/HDD'yle gidip verilerinizi attırın. Bu parçalardan çok daha ucuza gelir.

Düzenleme: biraz araştırdım NVMe'yi SATA'ya çevirmenin yolu yokmuş. Dediğim gibi arkadaşın vs. varsa bu çeviriciden alıp kullanacaksın ya da bilgisayarcıdan halledeceksin. Mahalle arası bilgisayarcılar yerine yeni internet kafelere git 20-30 TL'ye halledersin.

1638389774830.png

Son düzenleme:
Satıcıya sorulan soruya bak.
Eki Görüntüle 1230759

Maalesef yok hocam. NVMe'ye çevirdiğini söyleyen parçaların çoğu sahte. Kullanıcı yorumlarından emin olmadan almayın. Bir bilgisayarcıya flaş belleğinizle/HDD'yle gidip verilerinizi attırın. Bu parçalardan çok daha ucuza gelir.
Yani Hocam şimdi ben elimdeki NVMe SSD'yi içindeki verileri almak için kullanamayacak mıyım? Yok mudur yolu ya çok sıkıntıya düştüm şimdi...
Düzenleme: biraz araştırdım NVMe'yi SATA'ya çevirmenin yolu yokmuş. Dediğim gibi arkadaşın vs. varsa bu çeviriciden alıp kullanacaksın ya da bilgisayarcıdan halledeceksin. Mahalle arası bilgisayarcılar yerine yeni internet kafelere git 20-30 TL'ye halledersin.

1638389774830.png
Peki hocam bu çevirici sadece masaüstünde mi çalışıyor? O zaman internet kafe araştırmaya başlasam iyi olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı