NVMe tamir nerede yaptırabilirim?

287352

Centipat
Kingston marka bir NVMe sahibiyim. Geçtiğimiz günler de tesadüfen anakart değişim sonrası BIOS NVMe'i tanımadı. Bugün fark ettim ki bir parçası kırılmış. Bu parça hakkında hiçbir fikrim yok. Nerede tamir edilir?

Dosya Ekleri

• 20200929_000244.jpg
    20200929_000244.jpg
    113,4 KB · Görüntüleme: 109
Arkadaşlar benim de aklıma garantiye göndermek geldi, ve garanti süresi devam etmekte. Ama yetkili servis bu durumu nasıl kabul edebilir ? Ve anlamadım gerçekten...Geçtiğimiz günler de başımdan anakart/cpu ile alakalı bir sorun yaşamıştım, ve bundan dolayı SSD arada kaynadı sandım. Bugün de işte garanti için araştırma yaptım, seri numarasını araştırdım ama bir türlü anlayamadım hangisi seri numarası derken yakından bakmaya çalıştığım için bu kırılan parçayı fark ettim :) Ama bu parça nasıl kırılmış anlamadım. Kingston garanti bana yardımcı olur mu ? Çünkü fiziksel bir hasar var...
O stickeri çıkarmayaydın iyiydi garantisi yok mu

Garanti koruma kağıdı gibi bir şey oluyor bu. Fakat zaten çıkarmadım kendiliğinden atmış. Çalıştığı sıralar çok ısınıyordu. Yani bu kağıt da üst taraf kalkmış sadece. Kağıdın geri kalan %95 kısmı yapışık :)

Serviste bile düzeltebileceklerini sanmıyorum anca garanti kapsamına alınırsa değişimi olur, net göremiyorum ama transistör mü vardı orda ?

Serviste bile düzeltebileceklerini sanmıyorum anca garanti kapsamına alınırsa değişimi olur, net göremiyorum ama transistör mü vardı orda ?

Yani dostum inan ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok. Ama hemen sağ tarafında aynısından 2 tane daha var, ve onlara baktığım zaman bunun kırıldığını fark ediyorum. Kırık bir şey olduğu kesin. Bir de garanti kullanıcı hatası demesi saçma olur. Ben bu NVME SSD oradan tutup anakart yuvasına takmaya çalışırsam fizik kurallarına ayrıkı olur xD Eski anakart'ıma 1 defa takıp kullanmıştım. Yeni anakart da ise farklı bir sorundan dolayı bu NVME arada kaynadı sanmıştım, ama bu saçma geliyordu, çünkü alakasızdı. İşte bu süreç içinde 6-7 kere çıkarıp takmışımdır. Kırılan bölge NVME'nin başına çok yakın olan bir yer.

Arkadaşlar benim de aklıma garantiye göndermek geldi, ve garanti süresi devam etmekte. Ama yetkili servis bu durumu nasıl kabul edebilir ? Ve anlamadım gerçekten...Geçtiğimiz günler de başımdan anakart/cpu ile alakalı bir sorun yaşamıştım, ve bundan dolayı SSD arada kaynadı sandım. Bugün de işte garanti için araştırma yaptım, seri numarasını araştırdım ama bir türlü anlayamadım hangisi seri numarası derken yakından bakmaya çalıştığım için bu kırılan parçayı fark ettim :) Ama bu parça nasıl kırılmış anlamadım. Kingston garanti bana yardımcı olur mu ? Çünkü fiziksel bir hasar var...

Garanti koruma kağıdı gibi bir şey oluyor bu. Fakat zaten çıkarmadım kendiliğinden atmış. Çalıştığı sıralar çok ısınıyordu. Yani bu kağıt da üst taraf kalkmış sadece. Kağıdın geri kalan %95 kısmı yapışık :)

Aşırı ısınmadan dolayı etiketi kendisi attıysa servise gönderirken de bunu özellikle bildir. Oradaki parça da ısıyla düşer mi (kulağa komik geliyor aslında) bilmiyorum ama belki insaflarına gelip üretim hatası deyip değişim verebilirler. Yoksa çöp olma ihtimali yüksek gibi.

Yani dostum inan ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok. Ama hemen sağ tarafında aynısından 2 tane daha var, ve onlara baktığım zaman bunun kırıldığını fark ediyorum. Kırık bir şey olduğu kesin. Bir de garanti kullanıcı hatası demesi saçma olur. Ben bu NVMe SSD oradan tutup anakart yuvasına takmaya çalışırsam fizik kurallarına ayrıkı olur xD.

Eğer kırık parça transistör ise tamir olabilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı