NvSvc.exe virüs mü?

kemalbatin0

Picopat
Katılım
31 Mart 2021
Mesajlar
129
Çözümler
3
Yer
Trabzon
Bilgisayarımı kapatırken NvSvc.exe kapanmaya zorlanıyor gibi bir metin çıktı. Daha önce NvSvc.exe diye bir şey görmedim, PC'de virüs olma ihtimali var mı? Çünkü dün Roblox oyununda hile yapmaya çalıştım krnl diye bir uygulama indirdim.(Anlık gazla yapılmış bir şeydir)
Kaspersky ve HitmanPro ile tarama yaptım herhangi bir virüs çıkmadı.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

The Snow Patrol

Picopat
Katılım
10 Şubat 2021
Mesajlar
517
Çözümler
7

Nvsvc.exe dosya bilgileri​

NVIDIA Ağ Hizmeti olarak bilinen işlem , NVIDIA'nın (www.nvidia.com) NVIDIA Ağ Hizmeti yazılımına aittir .

Açıklama: Nvsvc.exe, Windows için gerekli değildir ve genellikle sorunlara neden olur. Nvsvc.exe, C:\Windows'un bir alt klasöründe bulunur. Windows 10/8/7/XP'de dosya boyutu 241.664 bayttır.
https://www.file.net/process/nvsvc.exe.html

Dosya bilgisi yok. Program görünmüyor. Nvsvc.exe, Windows klasöründe bulunur, ancak bir Windows çekirdek dosyası değildir. nvsvc.exe dosyası bir Windows sistem dosyası değil. Uygulama, bir LAN'a veya İnternet'e açık bağlantı noktalarındaki verileri dinler veya gönderir. Bu nedenle teknik güvenlik derecesi %90 tehlikelidir ; ancak kullanıcı incelemelerini de okumalısınız.

Önerilen: nvsvc.exe ile ilgili hataları tanımlayın

nvsvc.exe, "C:\Program Files" alt klasöründe bulunuyorsa, güvenlik derecesi %70 tehlikelidir . Dosya boyutu 1.383.424 bayttır. Program görünmüyor. Dosya bir Windows sistem dosyası değil. Nvsvc.exe klavye ve fare girişlerini kaydedebilir.

Paul Collins'den harici bilgi :
Aynı ada sahip farklı dosyalar var:

  • Başlangıçta çalıştırmak için "NvSvc" gerekli değildir. NVIDIA Sürücü Yardımcı Hizmeti - WDM sürücülerinden nVidia'nın en son sürümlerine geçtiğinizde yüklenir, ancak gerekli değildir. Bu hizmet etkinken aşırı kapanma gecikmeleriyle karşılaşılabilir, ancak devre dışı bırakıldığında olumsuz bir yan etki olmaz. NOT: Asus gibi nVidia'lar dışındaki sürücüler kullanılıyorsa, bu hizmetin adı bunu yansıtacak şekilde yeniden adlandırılmış olabilir.
Kaynak: nvsvc.exe Windows process - What is it?
 

296822

Kilopat
Katılım
11 Ocak 2020
Mesajlar
9.384
Makaleler
18
Çözümler
52
Dosya adı teoride zararlı değil. Fakat bu isimde zararlı olabilir. Şüpheleniyorsanız tam tarama yapın.
 
Yukarı