NZXT C750 80+ Gold vs Corsair RMX750 80+ Gold

MSI MPG A850G ATX 3.0 PCI-e 5.0 aldım. 3300 TL'ye. Sinerji sıkıntılı ürün satıyor tavsiye etmiyorum. İletişim 0 bir kurum olmasaydı RMx850'e yapışırdım. Sizce MSI almakla iyi yapmış mıyım?
Çok güncel bir model tercih etmişsiniz. Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. Uygun mu aldım rmx850 den iyimi pek bilmiyorum. Güncel olduğu için test, makale vs. bulamadım. Aslında iyi yapmışsamda Sinerji den ilk aldığım Nzxt 750'in bozuk çıkması ön ayak oldu.😄

Teşekkür ederim. Uygun mu aldım rmx850 den iyimi pek bilmiyorum. Güncel olduğu için test, makale vs. bulamadım. Aslında iyi yapmışsamda Sinerji den ilk aldığım Nzxt 750'in bozuk çıkması ön ayak oldu.😄
1000W'lık ürün hakkında bazı incelemeler var ama çıkarım yapabilirsiniz.

Yapacak birşey yok, Türkiye şartlarında ürün almak, kullanmak, iade, satış sonrası destek herşey o kadar flu ki artık şu moda giriyorsunuz. 300, 500 neyse fazla vereyim nereden geldiğini bildiğim birşey alayım diyor insan. Önceleri bakardım uygun fiyat kim de ise ondan alırdım. Bir rekabet vardı nispeten çoğu firma sektörde tutunma çabasında oldukları için işlerini düzgün yapmaya çalışırlardı. Şimdi ne yazık ki son kullanıcı olarak onların ağızlarının içine bakıyoruz resmen. Yazık, bende biliyorum 100 dolarlık şeye neredeyse 200 dolar verdiğimi. Üzgünüm ama ülkenin durumu her anlamda ortada.

PCIe (16 PIN to 6+2 PIN) kablo çıkıyor içinden. Acaba Rx 6600 de bunu mu kullansam ?

Bu süreçte çok araştırdım. Corsair modellerde 2 tane ana kondansatör bulunuyor neden? Çoğu psularda tek ana kondansatör var

Son düzenleme:
Bu süreçte çok araştırdım. Corsair modellerde 2 tane ana kondansatör bulunuyor neden? Çoğu PSU'larda tek ana kondansatör var.
Hold-Up Time'a etkisi olumlu olsun diye.

Üst görsel Corsair, alttaki MSI A850GP

A850G bulamadım 😄

Dosya Ekleri

• IMG_20230202_032851.jpg
    IMG_20230202_032851.jpg
    88,9 KB · Görüntüleme: 33
Aslinda tek bulk cap ile de yeterli Hold-Up Time elde edilebiliyor ama CWT (RMx) o unitede garantilemis.

A850G'ninki tam sinirdan geciyor. Hold-Up Time icin ATX PSU standart degeri 17ms iken A850G'de bu deger 17.2ms olculuyor.

Geri
Yukarı