NZXT Hue+ İncelemesi

Oriente

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Selamlar arkadaşlar. [Alındı] i7 6700k Sistem isimli konumda Hue+ incelemesi isteyen arkadaşlarımız olmuştu. Elimden geldiğince gözlemlerimi paylaşmaya çalışacağım. Aslında ürünün çok fazla yabancı inceleme videosu var fakat Türkçe bilgiye pek rastlayamıyoruz.

DSCN08362-min.jpg

Öncelikle nedir bu diyen arkadaşlarımız olabilir. Hue+ bilgisayar kasası için tasarlanmış bir aydınlatma sistemi.

DSCN08352-min.jpg

Kutu içeriği ve montaj;
Kutunun içerisinden dört tane 30 cm.lik led şerit çıkıyor. İki tane 10 cm. bir tane 30 cm. bir tanede 50 cm.lik uzatma kablosu var. Bu kablolar ile led şeritleri birbirine bağlayabiliyoruz. İki tane 50 cm.lik bağlantı kablosu ile ledleri Hue+ gövdesine, gövdeyi de bir molex güç kablosu ve bir mikro usb kablo ile bilgisayara bağlıyoruz. Hue+ gövdesini ise SSD montajı yapar gibi monte ediyoruz. Anladığım kadarı ile dört ledi birbirine bağlayıp tek kanal olarak kullanılabiliyor. Fakat ben ledleri ikişer ikişer birleştirerek çift kanal olarak monte ettim. Ledlerin arkasında yapışkan bantları hazır. Aynı zamanda mıknatıslı olduğu için bantları açmadan doğrudan kasaya tutturabiliyorsunuz. Montajı yaptıktan sonra NZXT'nin sitesinden CAM adında bir yazılım indirilmesi gerekiyor. Bu yazılım sayesinde ledler kontrol edilebiliyor.

Adsız.jpg

Adsız2.jpg

Adsız3.jpg

CAM yazılımı ve ledler;
Yazılım sayesinde bilgisayarınız ile ilgili sıcaklık ve yük değerleri gibi bilgilere erişebiliyorsunuz. Ledler için 14-15 kadar mod var. Renk geçişleri, yanıp sönme efekti, parlama efekti gibi 7 ayrı hazır modu mevcut. Bunlara istediğiniz renkleri seçerek kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda tek bir renk seçerek, yada istediğiniz lede istediğiniz rengi vererek sürekli yanmasını da sağlayabiliyorsunuz. Bunların yanında işlemci veya ekran kartı sıcaklığına göre yada oynadığınız oyundaki fps değerine göre otomatik olarak ayarlardığınız renklerin yanmasını sağlayabiliyorsunuz. Birde ses modu var. Ses modu hala beta olarak geçiyor. Çalan müziğe göre ledler ayarlandıkları renklerde yanıp sönüyor. Bilgisayarı açtığınızda CAM yazılımı açılana kadar ledleri beyaz olarak sabit bir şekilde yanıyor. Yazılım açıldıktan sonra en son bıraktığınız ayarlarda çalışmaya devam ediyor. Yazılım üzerinden Hue+ gövdesinin üzerinde yanan beyaz ışığıda kapatmak mümkün.

DSCN0844-min.JPG

Artılar-eksiler;
Aslına bakarsanız bir aksesuar olduğu için artısı eksisi pek düşünülecek bir ürün değil. Fakat yinede şöyle bir değerlendirme yapabilirim. Artı olarak, özellikle geceleri çok hoş görüntü sunuyor, montajı kolay, tek tuşla istediğiniz görüntüye kavuşturabiliyorsunuz. Eksi olarak ise, bir SSD slotunu gövdeyi monte ederek kaybetmiş oluyorsunuz ve tabiki fiyatı... 80-90 dolar arası bir fiyatı var. Tabiki Türkiye'de bu ciddi bir fiyat haline dönüşüyor.

Kısaca, ben ürünü sevdim diyebilirim. Yeni bilgisayar alıp da bu tarz bir aydınlatma yapmayı uzun zamandır düşünüyordum. Baya da hoşuma gitti. Fotoğraflar pek kaliteli olmadı maalesef. Bunun için özür dilerim.

DSCN0837-min.JPG

DSCN0838-min.JPG

DSCN0839-min.JPG

Bu kasaya gerekli olan tek şey iyi bir ekran kartı 650 Ti'de kötü sayılmaz fakat iyi bir ekran kartıyla çok iyi olur bunun dışında canavar gibi :) Hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı