Overclock Edilmiş bir G3258 mi yoksa i3 4160 mı?

muhammet5834

Hectopat
Daha fazla  
Dunku video dan sonra aklima takildi O.C yapmayi bilmiyorum alacagim anakart asus h81m p33 sizce otomatik O.C yaparak g3258 mi kullanayim yoksa i3 4160 mi kullanayim ?

H81 ofis içindir. OC yapamazsın. Ancak Z97 anakartın olmalı ama bu seferde işlemci çarpanı kapalı. Sende base clock kasarsan işlemci her zaman çok güç tüketecektir. En iyisi fazla bulaşma ve iyisinden bir işlemci al. İ3 4160 al, keyfine bak.

@FireStorm, Yanlış bilgiler vermeyin. H81 anakartlar ile G3258 O.C edilebiliyor. G3258'e özel BIOS'lar çıktı H81 anakartlar için.

Gördüğünüz gibi H81M-PLUS ve G3258 ikilisi ile rahatlıkla 4.4GHz ulaşıldı. T2 Mini gayet iyi iş çıkardı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

G3258 O.C edildiginde 4.5 ghz ye kadar cikabiliyor ama ben O.C yapmayi bilmiyorum.Anakartin ozelligi olan otomatik O.C kullanarak g3258 mi kullanayim yoksa i3 4160 mı ?

O.C yapmayı bilmiyorsan attığım videoyu rahatlıkla izleyebilirsin.
Yukarıya attığım videonun 36. dakikasından bitene kadar izle. Nasıl O.C yapacağını anlatıyor.

Şimdi fiziksel 2 çekirdeğe sahip ve sanal çekirdekler yok. Yani bu bir eksik. Dersin ki tamam bu sorun değil. Videoyu izler. Bir tane t4 soğutucu alır biraz daha iyi bir anakart ile bu değerleri çok rahat görür ve acemice yapmış olsan bile anakart ve soğutucun iyi olacağından sorun yaşamazsın.

Editörlerin dediği gibi oc garanti değildir. Yapacağın bir hata anakartı'da yakar işlemciyi'de. Dikkatli olursan ve iyi ürünler denk gelirse yaparsın yoksa kalırsın. Yani oc şans işidir.

H çipsetli anakartlarda tek tuşla OC'nin neredeyse etkisi olmuyor. Z çipsetli kartlarda durum nedir bilmiyorum. OC yapamayacaksan G3258 ile G3220 arasında fark yok. O yüzden i3 senin için doğru seçenek gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı