OBP ile alan Anadolu lisesileri kötü mü?

GooseN

Centipat
OBP'em bulunduğum konumdaki sınavsız alan liselerin hepsine yetiyor. Gitmek istediğim lisenin OBP puanı 91 bu yüzden de serserilerin gidebileceğini sanmıyorum. Ayrıca bu okul konumumdaki en iyi okullardan birisi. OBP puanı 91 ile alan Anadolu lisesi kötü mü olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
OBP'em bulunduğum konumdaki sınavsız alan liselerin hepsine yetiyor. Gitmek istediğim lisenin OBP puanı 91 bu yüzden de serserilerin gidebileceğini sanmıyorum. Ayrıca bu okul konumumdaki en iyi okullardan birisi. OBP puanı 91 ile alan Anadolu lisesi kötü mü olur?
Serseri? Akademik başarı (ki OBP akademik başarı bile değildir) ile serseriliğin nasıl bir bağlantısı olabilir? Mesele burada okulun giriş notu olmamalı. Önceki senelerde verdiği mezunlara, öğretmen kalitesine bakmalısın.

91 o kadar kötü değildir. Benim arkaşım 90 ile alan yere gidiyor memnun(arkadaşım normalde 380 civarı aldı ama sosyal bilimler istemedi.).

OBP ile gidilen yere gidersen iki kesim insanla karşılaşırsın bir tanesi senin değiğin serseri tipliler bir tanesi çalışkan olup kendini gösterememişler ya da çalışmayıp sadece ders dinleyenler gibi ayrılır. Ayrıca OBP bakarak kişinin ne olduğunu anlayamazsınız. OBP ortak genel bir sınav ile olan bir şey değil. Mesela size örnek vereyim ortaokulda 6 ve 7.sınıfta maksimum 93 olan ortalamam son yıl gittiğim özel okulda 97 çıkmıştı. Özel okulda hep serseri kişiler vardı. Yeni açıldığı için tek sınıf vardı. 7.sınıfta okulun 5 şubesinden en çalışkan olanındaydım. Neyse ki LGS de kendimi puanlı bir liseye atabildim. Yani sonuç olarak OBP ile bir şey anlaşılmaz. Zaten üniversite sınavına şu OBP adlı saçma olay yüzünden 24 puan eksik başlıyorum. Yapacaksanız OBP diye bir şey eski yıllarda olduğu gibi sınıf sonlarında genel sınav ile yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı