OBP ve LGS puanına göre lise tercihi

DnzCgn

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem 1:
İ5 13400F / ZOTAC GeForce RTX 4060 Ti TWIN EDGE 8GB / GIGABYTE H610M H V2 / GSKILL 8GB RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz x 2 / Crucial 1TB P3 Plus (5000/3500) / RAMPAGE CARİSHMA MESH
Sistem 2(G911)
İ7 11800H / RTX 3060 / Kioxia Exceria G2 1TB / Crucial 16 GB 3200 MHz DDR4 CT16G4SFRA32A / Windows 11 Home Single Language
Meslek
Junior Dev.
Merhaba ben İstanbul bağcılar içerisinde OBP veya LGS puanıyla bir lise tercih etmek istiyorum bilgilerim aşağıda bir lise önerisi yapar mısınız?

Genel yüzdelik dilim: %29
İstanbul yüzdelik dilim: %28, 61.
OBP: 95, 820.

Not: Biliyorum puanım çok düşük ama iyisiyle kötüsüyle ileride işime yarayabilecek bir yazılım lisesi önerisi de eklerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
LGS sonucun nitelikli liseler için maalesef yetersiz. OBP puanın çok iyi bağcılardaki adrese dayalı güzel bir okula gidebilirsin. Ayrıca bu tarz konuları okulundaki rehber öğretmeninle konuşmalısın, forumdakilerin pek bi' yardımı olacağını sanmıyorum.

LGS sonucun nitelikli liseler için maalesef yetersiz. OBP puanın çok iyi bağcılardaki adrese dayalı güzel bir okula gidebilirsin. Ayrıca bu tarz konuları okulundaki rehber öğretmeninle konuşmalısın, forumdakilerin pek bi' yardımı olacağını sanmıyorum.

Teşekkürler ederim. Bir de 320 ile kontenjanı açık olan 327 veya 330'luk liselere giriş yapabilir miyim? Bir bilginiz var mıdır acaba?

Teşekkürler ederim. Bir de 320 ile kontenjanı açık olan 327 veya 330'luk liselere giriş yapabilir miyim? Bir bilginiz var mıdır acaba?

Elbette giriş yapabilirsin. Eğer kontenjanda açıklık olursa; o lisenin puanına göre, puanın çok az olsa bile girebilme şansın var ama yine de puanını sağlama alıp ona göre tercihini yap.

Yapabilirsin ama lisenin sana sunduğu imkanları göz önünde bulundur. Sırf puanla alıyor diye kötü liselere gitme. X okulu puanla alıp rezalet bir lise olabilir, Y okulu OBP ile alıp X lisesinden daha iyi olabilir. Bunlara dikkat et zaten rehber hocanda sana yardımcı olacaktır. Şimdiden hayırlısı olsun :).

Yapabilirsin ama lisenin sana sunduğu imkanları göz önünde bulundur. Sırf puanla alıyor diye kötü liselere gitme. X okulu puanla alıp rezalet bir lise olabilir, y okulu OBP ile alıp X lisesinden daha iyi olabilir. Bunlara dikkat et zaten rehber hocanda sana yardımcı olacaktır. Şimdiden hayırlısı olsun :).

Teşekkürler çok yardımcı oldu seçimimde.

Elbette giriş yapabilirsin. Eğer kontenjanda açıklık olursa; o lisenin puanına göre, puanın çok az olsa bile girebilme şansın var ama yine de puanını sağlama alıp ona göre tercihini yap.

Teşekkürler.

Yapabilirsin ama lisenin sana sunduğu imkanları göz önünde bulundur. Sırf puanla alıyor diye kötü liselere gitme. X okulu puanla alıp rezalet bir lise olabilir, Y okulu OBP ile alıp X lisesinden daha iyi olabilir. Bunlara dikkat et zaten rehber hocanda sana yardımcı olacaktır. Şimdiden hayırlısı olsun :).

Benim LGS Puanı 431 ve genel yüzdelik dilim 5, 13ASELSAN mesleki teknik Anadolu lisesi 5, 08le alıyor girebilir miyim sizce

Geri
Yukarı