OBP'nin üniversite sınavını etkilemesi kalkar mı?

Xayahh

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar şu anda biliyorsunuz ki OBP üniversite sınavını etkiliyor ve bu tamamen saçmalık. Her yerde ortalamalar aynı değil. Bu OBP'nin üniversite sınavını etkilemesi durumu 2026 YKS'ye kadar kalkar mı?

2026'ya kadar YKS diye bir şey kalırsa konuşuruz. Bizim yöneticilerimiz biliyorsunuz son dakika kararlar verdiği için önden kestirmek zor.
Ayrıca OBP neden saçmalıkmış? 4 yıl boyunca yan gelip yatanla çalışanı ayırıyor (özel okul mevzusuna girmiyorum).

2026'ya kadar YKS diye bir şey kalırsa konuşuruz. Bizim yöneticilerimiz biliyorsunuz son dakika kararlar verdiği için önden kestirmek zor.
Ayrıca OBP neden saçmalıkmış? 4 yıl boyunca yan gelip yatanla çalışanı ayırıyor (özel okul mevzusuna girmiyorum).

Ama kardeşim her lisede yazılılar aynı değil ki bir lisede kolay sorarlar herkes iyi alır bir lisede zor sorarlar herkes kötü alır zorluk dereceleri farklı yani.

Son düzenleyen: Moderatör:

Her hocanın sözlüsü, sınav zorluğu aynı değil. 1 puan bile önemliyken OBP sistemi saçma.

Ama kardeşim her lisede yazılılar aynı değil ki bir lisede kolay sorarlar herkes iyi alır bir lisede zor sorarlar herkes kötü alır zorluk dereceleri farklı yani.
Belki sınavlar aynı değil ki buna katılıyorum, ama bir şekilde yan gelenle çalışanı ayırmak lazım. Sistemde hatalar varsa uygulamayı direk kötüleyemeyiz.

Geri
Yukarı