OBP'nin üniversite sınavını etkilemesi kalkar mı?

@Xayahh çalışan kişi her zaman için karşılığını alır. Bir şeyleri bahane ederek bir yere varamazsınız.

Hocam biliyorum gerçekten, yaşadığım ilin en iyi lisesi gerçekten çok zor. Bir okul etrafımızdaki okullarda ortalamalar +95 olurken bizim düşük olması (sınavların zorluğundan) bu bana saçma geliyor.

Şu anda ortalamam biraz düşük. 9. sınıfım, ileride çok iyi notlar alırsam toparlayabilir miyim OBP açısından?

Son düzenleyen: Moderatör:
9.Sınıf şok senem benim :) Toplarsınız diye düşünüyorum. Bakalım sen sınav senesine denk gelene kadar YKS diye bir şey kalıyor mu. Adamlar daha tarihleri ayarlayamadılar böyle ince şeyleri zor düşünürlerler.

9.sınıf şok senem benim :) toplarsınız diye düşünüyorum. Bakalım sen sınav senesine denk gelene kadar YKS diye bir şey kalıyor mu? Adamlar daha tarihleri ayarlayamadılar böyle ince şeyleri zor düşünürlerler.

Yani bence de YKS diye bir şey kalmaz da yeni sistemde OBP etkisi daha fazla arttırılır mı? Ondan korkuyorum.

@Xayahh demek istediğinizi çok iyi anlıyorum fakat OBP'si şişirilen bir öğrenci üniversite sınavında zaten başarıyı yakalayamıyor. Dert edinilmesini gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.

@Xayahh demek istediğinizi çok iyi anlıyorum fakat OBP'si şişirilen bir öğrenci üniversite sınavında zaten başarıyı yakalayamıyor. Dert edinilmesini gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Teşekkürler hocam şu an ortalamam 90 fakat okulda 95 yapanlar da var. Daha sadece 1.dönem 1.yazılılar bitti. İleride onları yakalayabilir miyim? Bu 5 farkı kapatabilir miyim?

İnan, şu an bunu dert etmen bile gereksiz. Üniversite sınavında tek rakibin onlar değil.

Hocam nedense fazla dert ettim. Bir de edebiyat sınavında soruyu görmemişim. 20 puan gitmiş o yüzden ortalama olarak geri düştüm bu kafama takılıyor.

Geri
Yukarı