Çözüldü OBS ekran yakalama siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Sorunum basit: OBS yükledim ve sahne kısmını seçtim, kaynaklar bölümünden "ekran yakalama" seçeneğini ekledim ancak ekran simsiyah. Pencere yakalama özelliği ise gayet güzel çalışıyorken neden ekran yakalama özelliği siyah ekranda kalıyor acaba? Şu anda ASUS ROG model dizüstü bilgisayar kullanıyorum, daha önce de ASUS X550JX model dizüstü bilgisayar kullanmıştım ve aynı sorunu yaşamıştım. Bunun çözümü nedir acaba? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar, saygılar.

Çözüm
Windows arama çubuğu.
Grafik ayarları kısmına gelin.
Göz At'a tıklayın.
OBS'in kurulu olduğu yerden OBS'i seçin.
Seçenekler'e tıklayın.
Güç Tasarrufu'nu seçin.
Windows arama çubuğu.
Göz At'a tıklayın.
Seçenekler'e tıklayın.
Güç Tasarrufu'nu seçin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows arama çubuğu.
Göz At'a tıklayın.
Seçenekler'e tıklayın.
Güç Tasarrufu'nu seçin.
Hocam denedim oldu, ancak ben oyun oynarken HD Graphics sorun çıkarmaz mı?
Ekran resmi atabilirseniz size yardımcı olabilirim.
Teşekkürler hocam 😇. Yukarıdaki arkadaş sorunumu çözdü.

Hocam denedim oldu, ancak ben oyun oynarken HD Graphics sorun çıkarmaz mı?

Oyun yakalama açık olmadığı sürece çıkarmaz. Yani en azından bende hiç çıkarmadı.
Oyun yakalama yapacağın zaman da işlemin tam tersini yap maksimum performansa al. Denemedim ama işe yarar diye tahmin ediyorum.
Bu arada sorunun tam çözümü var diye biliyorum ama ben bu işlerden anlamama rağmen hiçbir şekilde o yöntemlerle düzeltemedim. En son aklıma bu geldi bu işime yaradı.

Oyun yakalama açık olmadığı sürece çıkarmaz. Yani en azından bende hiç çıkarmadı.
Oyun yakalama yapacağın zaman da işlemin tam tersini yap maksimum performansa al. Denemedim ama işe yarar diye tahmin ediyorum.
Bu arada sorunun tam çözümü var diye biliyorum ama ben bu işlerden anlamama rağmen hiçbir şekilde o yöntemlerle düzeltemedim. En son aklıma bu geldi bu işime yaradı.
İlginç bir sorun hocam cidden 🤔. Bundan çok öncede aynı sorunu yaşamıştım, demek ki hala çözememişler... Yine de teşekkür ederim 😇.

Yeni konular

Geri
Yukarı