OBS FPS sorunu

elhan

Decapat
Yayın açınca bazı oyunlarda Streamlabs OBS veya OBS FPS sorunu oluşuyor. Halbuki ben oyunda 120 130 FPS alıyorum ama yayına 30 37 FPS olarak gidiyor. Sonuç olarak yayında donma oluyor, takıla takıla gidiyor. Yayına verdiğim bitrate'de bir sorun yok. 5000 6000 bitrate veriyorum. 720 60 FPS olarak. Ama dediğim gibi yayına 30 20 FPS gidiyor. GTA 5 yayınlarında böyle sorun oluşmuyor. Gayet akıcı yayın verebiliyorum. Yeni çıkmış olan CoD Warzone'da 130 FPS almama rağmen 30 FPS'e, hatta bazen 20 FPS'e kadar düşüyor. Tüm ayarları denememe rağmen bir çözüm bulamadım. 30-40 kere deneme yayını açmışlığım var ama yine sorun düzelmedi. Bazı kişiler sisteminle alakalı bir sorun var diyor da bence sistem gayet yeterli. Sistem bu şekilde;
GTX 1080
i7 8700K
970 SSD 250GB
16 GB 2x8GB RAM 3000 MHz

Yazı şeklimde bir kusur varsa affola. Kendim Azerbaycan Türkü'yüm, olabildiği kadar düzgün yazmaya özen gösterdim

Sorunu çözdüm galiba Streamlabs'i yönetici olarak çalıştırdım ama alakası ne onu anlamadım.

Kardeşim sene 2022 1 aydır aynı sorunu alıyorum. Allah'a şükürler olsun senin bu yorumuna denk geldim. Başta düşünmüştüm yapsammı diye, ama sonra dedim bu çok basit olur düzelmez. Ama bazen çözüm çok basit oluyor. Görür müsün bilmiyorum ama eyvallah.

Geri
Yukarı