OBS ile çekilen video tam ekran değil

deniz.coko

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Birkaç aya kadar Windows 10 kullanıyordum ve OBS ile çektiğim videolarda en ufak problem yoktu. Ardından Windows 7'ye geçince aynı ayarlarla video çekmeme rağmen videolar tam ekran olarak çıkmıyor ve görüntü kalitesi bozuluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Ekran Alıntısı.PNG

1.PNG

Görüldüğü üzere 1920x1080 olmasına rağmen videonun boyutu daha küçük şekilde çıkıyor.

@ForAnAngeL Oyunlardan daha yüksek FPS değeri almak amacıyla geçmiştim. Ben sorunu Windows 10'a tekrar geçerek değil de başka bir çözüm yoluyla çözmek istiyorum.
Güncel.

Son düzenleme:
Adam türkçe anlıyorda sen anlamıyorsun sanırım. Sen daha yüksek fps versin diye geçtim diyorsun adamda sana diyor ki windows 10 da daha iyi performans alırsın daha stabil çalışır demek istiyor.
Bu arada kayıdı kaydedip çıktığında kayıt sizde kaça kaç olarak çıkıyor ? 1280x720 mi mi ? Dosyanın özelliklerine bakıp çerçeve yüksekliği ve genişliğini söylerseniz bir çeşit yardımcı olurum ayarlarınız normal gözüküyor.
Ekran çözünürlüğünüz nedir ?
Oyunu oynarken kullandığınız çözünürlük kaça kaç ?

win7 candır :D Win10 a lanet olsun :D

Obs yi aç, kaydetmek istediğin ekranı aç. Ekranın önizlemesindeki görüntü orada tam ekran mı yoksa küçük mü gözüküyor ona bak. Eğer tam ekran değilse o görüntüye tıkla ve sağından solundan çekerek önizleme ekranını kaplamalısın.

win7 candır :D Win10 a lanet olsun :D

Obs yi aç, kaydetmek istediğin ekranı aç. Ekranın önizlemesindeki görüntü orada tam ekran mı yoksa küçük mü gözüküyor ona bak. Eğer tam ekran değilse o görüntüye tıkla ve sağından solundan çekerek önizleme ekranını kaplamalısın.

Tam ekran
Şunun bir çaresi yok mu arkadaşlar ya?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı