OBS Oyun Sesi Kısma

esador

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profesyonel olmadığımı başta belirteyim, oyunlarımı kaydediyorum. Komik, enteresan bir şeye denk gelirsem alıyorum o kısmı ve kalan kısmı siliyorum. OBS üzerinden oyun kaydı yapıyorum fakat kaydettiğim videoyu izleyince oyun sesinin aşırı yüksek olduğundan dolayı mikrofon sesleri hiç anlaşılmıyor. Filtrelerden bir şey bulamadım düzeltmek için. Kayıtta oyunun sesini kısabileceğim bir ayar var mıdır? Oyunun kendi ayarlarından sesini kısınca da oyundan sesi düzgün algılayamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Dekstop audio'yu kısmanız gerekiyor.

Annotation 2019-11-12 122924.png

Arkadaşın dediği gibi masaüstü sesini kısarak çözüm bulabilirsiniz. -40 ile -35 arası yeterli oluyor mikrofon ile ses çıkısı arasındaki denge için.

Ancak artık OBS üzerine açılan oyuna göre ses dengesi ayarı yapabileceğimiz duruma getirmeleri lazım bana göre.

Çünkü masaüstü sesi kısmak discord üzerindeki iletişim sesinin kısılmasını sağlıyor, oyun sesinin kısılmasını sağlıyor, masaüstü seslerin kısılmasını sağlıyor, canlı yayın bildirimlerinin ve ses efektlerinin kısılmasını sağlıyor.

Kulaklıktan duyulan seste sorun olmuyor ama izleyiciye ve video kaydına bu kayıplar yansıyor.

Özelleştirilebilir yapıyı ne zaman göreceğiz çok merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı