OBS Studio oyun yakalamada siyah ekran

Wilson Fisk

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Arkadaşlar bu konuda bazı videolara baktım fakat çözüm olmadı. OBS Studio programında normal ekran yakalama ayarında sorun yok, ekran yakalamayla oyunları görüntüleyebiliyorum. Fakat oyun yakalama ayarında, siyah ekran sorunu oluyor. Kaydı başlatıp Alt+Tab yapıyorum yine olmuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Çözüm çok basit büyük ihtimalle çift ekran kartınız var.İlk önce OBS'yi grafik işlemciyle çalıştır diyip harici ekran kartı değil öbürünü seçin sorun kesinlikle çözülür.

Aynı sıkıntıyı birkaç oyunda yaşamıştım. OBS'i yönetici olarak çalıştırdığımda bu sorun çözülmüştü. Aşırı basit bir şey ama belki işine yarar.

Çözüm çok basit büyük ihtimalle çift ekran kartınız var. İlk önce OBS'yi grafik işlemciyle çalıştır deyip harici ekran kartı değil öbürünü seçin sorun kesinlikle çözülür.

Çift ekran kartım yok. Senin bahsettiğin, sanırım entegre kart muhabbeti. Benim bildiğim kadarıyla entegre kart ve grafik kart olayı sadece laptoplarda oluyor. Benim kullandığım masaüstü ve tek ekran kartım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı