OBS yayında kalite sorunu

KilleR102

Centipat
Öncelikle selamun aleykum, ben OBS Studio ile Twitch, DLive, YouTube 3 platformdan yayın yapıyorum ama bir şey fark ettim 1080P olmasına rağmen oyun içerisinde kalite düşüyor ve görüntüm pixel pixel oluyor ama oyunda falan kasma yok.
İşletim sistemim:

1591263431163.png

OBS ayarlar.

1591263300955.png

1591263499512.png

1591264333518.png

Upload Hızım
Çözümünü bilen var mı acil lazımda şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Cpu Kullanım Ön ayarındaki very fast ı fast medium gibi ayarlara çekersen görüntün güzelleşir ancak o işlemci ile muhtemelen fps drop yer yayının hem oyunu hem yayını beslemeye çalışacağı için.Deneme yanılma yoluyla tek tek very fast ın altındaki seçenekleri denemen lazım.Bir de 4500 bitrate veriyorsan zaten 1080p verme o da aynı şekilde pixelleşmesine neden olur.720p60 en temiz seçenek.

Cpu Kullanım Ön ayarındaki very fast ı fast medium gibi ayarlara çekersen görüntün güzelleşir ancak o işlemci ile muhtemelen fps drop yer yayının hem oyunu hem yayını beslemeye çalışacağı için.Deneme yanılma yoluyla tek tek very fast ın altındaki seçenekleri denemen lazım.Bir de 4500 bitrate veriyorsan zaten 1080p verme o da aynı şekilde pixelleşmesine neden olur.720p60 en temiz seçenek.

Tşk Ederim Öneriniz İçin Ama 720P de Yaptıgımda Aynı Oluyordu Pixel Vardı Ama Anlamadıgım Şey Acaba Obs Mi Sıkıntılı Başka Bir Programmı Kullanmalıyım streamlbsobs mesela

Dediğimi yaparsanız pixelleşme azalacaktır zaten. Very Fast'ı Faster, Fast, Medium gibi ayarlara çekerseniz işlemciyi daha çok kullanmaya başlayıp daha kaliteli görüntü vericektir.

Dediğimi yaparsanız pixelleşme azalacaktır zaten. Very Fast'ı Faster, Fast, Medium gibi ayarlara çekerseniz işlemciyi daha çok kullanmaya başlayıp daha kaliteli görüntü vericektir.
Tamamdır Hemen Şimdi Deniyorum Denedikden Sonra Size Sonucu Yazarım Tşk Ederim Bilginiz İçin
En son slow yaptım yayında hafif bir drop girme yaşandı bide gine görüntü pixsel pixsel anlamadım böyle bir işletim sistemine sahip adamlar hd ful yayın yapıyolar ben bi türlü sorun tam olarak nerde anlamadım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı