OBS yükledikten sonra FPS düşüklüğü sorunu

NoobPlayer

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce bilgisayarıma deneme amaçlı OBS programını indirip kurdum. Video çekerken haliyle FPS düşüklüğü yaşadım ama sorun şu ki programı sildikten sonra hatta bilgisayarımı sıfırladıktan (Windows 10) sonra bile OBS ile video çekerkenki FPS değerlerimi alıyorum. Bunun sebebi nedir ve varsa çözümü nasıldır ? Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar özelliklerim :

• AMD FX 6100
  • HD 5670
  • 8GB RAM
  • Windows 10

OBS olmadan FPS değerleri :

ETS 2 50-55 FPS
Shift 2 Unleashed 60-80 FPS

OBS yüklendikten sonra FPS değerleri :

ETS 2 25-30 FPS
Shift 2 Unleashed 45-50 FPS

(OBS'i sildikten sonra ve format atıldıktan sonraki FPS değerleri yukarıdakiyle aynıdır.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun OBS ile ne ilgisi var? Yok tabii ki. Zira format sonrası da FPS düşükse burada başka bir sorun vardır.

Ekran kartı sürücünüzü ve Windows'u en son sürüme güncellediniz mi? Ayrıca işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarına baktınız mı?

OBS ile alakası olup olmadığını bilmediğim için yaptığım her şeyi yazdım ama besbelli ki OBS ile bir alakası var çünkü OBS'i kullanmaya başladıktan sonra bu sorun ortaya çıktı. Sürücülerim ve Windows'um güncel, sıcaklıklarım da normal. Size göre sorun ne olabilir ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı