OBS'de kayıt alırken FPS düşüşü

Mon oyun

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Benim bir laptopum var Valorant'ta 70 80 FPS alıyorum. Ama OBS de kayıt açınca 50'ye 60'a düşüyor ekranım 60 Hz çok fark edilmiyor ama yine de bunun bir çözümü var mı? Mesela fan sesi çok çıkıyor laptopun fanları temizlesem performans 1 nebze olsa artar mı?

OBS ile kayıt almak için bilgisayarın yetersiz. Bandicam'i bir deneyin
OBS ile kayıt almak için bilgisayarın yetersiz. Ben öyle düşünüyorum. Kayıt alırken baya yük bindiren bir program. Öyle olmasaydı yayıncılar çift bilgisayar kullanmazlardı 😁.

Bandicam'i bir deneyin.
Öneriniz için teşekkürler ama az önce fps Drop sorununu çözdüm obs nin kullanımını normal den mormalin altına ya getirdim oyunu da normalin üstüne ye haliyle pc oyuna fazla odaklandı ama merak etmeyin obs de kayıt alırken de herhangi bir sıkıntı yaşamadım .

Merhaba,
Benim bir laptopum var Valorant'ta 70 80 FPS alıyorum. Ama OBS de kayıt açınca 50'ye 60'a düşüyor ekranım 60 Hz çok fark edilmiyor ama yine de bunun bir çözümü var mı? Mesela fan sesi çok çıkıyor laptopun fanları temizlesem performans 1 nebze olsa artar mı?

Hocam ekran kaydı sırasında FPS düşüşü gayet normal zaten.

Öneriniz için teşekkürler ama az önce fps Drop sorununu çözdüm obs nin kullanımını normal den mormalin altına ya getirdim oyunu da normalin üstüne ye haliyle pc oyuna fazla odaklandı ama merak etmeyin obs de kayıt alırken de herhangi bir sıkıntı yaşamadım .
Öyle yapman sıkıntı yaratır ama bunu biliyormusun?
Eğer ki OBS’i normalin altına alırsan yayının/kayıdın kalitesizleşir görüntü çorbaya döner aşırı pikselleşme olur ben mesela OBS’e yüksek öncelik veriyorum birbirini dengelesin diye çünkü ekran kartı her şekilde oyuna girdiğinde %90’ını ona aktarır Windows,Google Chrome,OBS gibi programlara düşük öncelik verirsen normalin altına alırsan ve oyunu yüksek önceliğe çekersen %99’u nu oyuna aktarır ve yayını her nerden veriyorsan CPU veya GPU encodingi baştan savma yapar bu da aşırı pikselleşmeye daha kötüsü yırtılmalara sebep olur...

Öyle yapman sıkıntı yaratır ama bunu biliyor musun?
Eğer ki OBS'i normalin altına alırsan yayının/kayıdın kalitesizleşir görüntü çorbaya döner aşırı pikselleşme olur ben mesela OBS'e yüksek öncelik veriyorum birbirini dengelesin diye çünkü ekran kartı her şekilde oyuna girdiğinde %90'ını ona aktarır Windows, Google Chrome, OBS gibi programlara düşük öncelik verirsen normalin altına alırsan ve oyunu yüksek önceliğe çekersen %99'u nu oyuna aktarır ve yayını her nereden veriyorsan CPU veya GPU encodingi baştan savma yapar bu da aşırı pikselleşmeye daha kötüsü yırtılmalara sebep olur...

Yapmıyor işte ama görüntü aynı FPS aynı gayet kaliteli ve akıcı kayıt alıyorum yayını da test ettim aynı şekilde değişen tek şey oyundaki FPS'imin düşmemesi bu da iyi bir şey

Yeni konular

Geri
Yukarı