Obsesif kompülsif bozukluk nasıl geçer?

Enes 12

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim sorunum başlıkta belirttiğim gibi bende obsesif kompülsif bozukluk var ve çok fazla derecede, mesela dün Valorant indirdim güvenli bir yerden indirdiğim halde beynim o oyunu sil diyor bir örnek daha şunu yapmasssan PC'ne virüs girecek şunu yapmazsan kolun kırlayacak gibi şeyler beynimi işgal etti. Kurtulmak istiyorum ama olmuyor öneriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında oyunu sil demiyor. Hayatına yeni bir şey girdiği için düzenin altüst olmuş gibi hissediyorsun. Aynı durum bende de var. Psikiyatriye gitmemiz gerekiyor. Ama zaman bulup bir türlü gidemedim.

OKB hakkında videolar izleyin, internette araştırma yapın, kitaplar tıbbi kaynaklar okuyun.

Psikolog veya psikiyatriste mutlaka gidin, ek olarak kendiniz bunları yaparak farkındalığınızı arttırabilir, kurtulmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Bir şeyi tam anlamıyla bilirsen o konuda şüpheye düşmeyeceğiniz için bir sıkıntı olmaz.
Hatalı bir yaklaşım. Zaten bir şeyin tamamen kontrolünü ele geçirme arzusu bu sorunları besleyen ana faktör ve bir şeyi tam anlamıyla bilmek sadece tanrının işidir. Adam "ya virüs kaparsam ya kaptıysam" diyor geleceğe yönelik yani, nasıl bileceksiniz o anda virüs kapıp kapmadığınızı? Sonra koşarak her bu düşünce geldiğinde pcr testi yaptırmalar acile gitmeler vesaire zaten süreci besleyen şeyler. Bir şeyi tam anlamıyla bilmeye çalışma çabası takıntının temelini oluşturur.

Yeni konular

Geri
Yukarı