Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi Yapılmalı mı?

Arkadaşlar, başlıkta belirttiğim şey ne yazik ki bende var. Belirtilerin hepsi var diyebilirim. Kendi hastalığımı anladım. Ailemin böyle bir şeyden haberi yok. Sizce bu kontrol etme hastalığının üstüne gidip kontrol etmeyeceğim, tersini yapacağım mı demeliyim? Yoksa direk psikiyatriye gidip tedaviye mi başlamalıyım?
Onedio testinde belirtileri okuyan ben hastayım diyor, bu sizin belirleyebileceğiniz birşey değil. Kendi hastalığınızı da anlayabilmeniz mümkün değil. Psikiyatriye gidersiniz o size gerekli şekilde yardımcı olur, burada tıp okuyan biri yoksa da kimse size yardım edemez.

15 yaşındayım.

Yani ben çok detaylı hastalık yok fakat git gide ilerlediğini söyleyebilirim. Bilgisayarla ilgili her şeyi kontrol ediyorum zaten. Kablo uygulamalar falan aklına gelebilecek her şey. Yani babam hastaneye gittiğimizde özele götürür. Çok bir para tutar mı?
El yıkama huyum yok. Diğer dediklerin hemen hemen var dini düşünce de var acaba günah işledim mi gibi?
Aslında psikolog daha iyi olur. Psikolog ilaç yazmaz fakat gerekli görürse psikiyatriye yönlendirebilir. Böyle daha mantıklı. Diğer kişilerin dediği gibi bir şeyler araştırarak sende olduğunu sanıyorsun belki. Ama içinde kalmasın.

Arkadaşlar, başlıkta belirttiğim şey ne yazik ki bende var. Belirtilerin hepsi var diyebilirim. Kendi hastalığımı anladım. Ailemin böyle bir şeyden haberi yok. Sizce bu kontrol etme hastalığının üstüne gidip kontrol etmeyeceğim, tersini yapacağım mı demeliyim? Yoksa direk psikiyatriye gidip tedaviye mi başlamalıyım?

Beni bildiğim uzman birinin tanı koyması lazım böyle diye diye gerçekten hasta olabilirsin çok ciddi takıntıların yoksa umursamamaya çalış. Yinede ailene söyle daha fazla ileri gitmesin.

Beni bildiğim uzman birinin tanı koyması lazım böyle diye diye gerçekten hasta olabilirsin çok ciddi takıntıların yoksa umursamamaya çalış. Yinede ailene söyle daha fazla ileri gitmesin.
Çok ciddi yok umursamamaya çalışıyorum. Herkesin yorumları için teşekkür ederim. Annemle konuşacağım. Gerekli şeyi yapacağız.
Bu arada sizce psikolog mu psikiyatriye mi gideyim?

Çok ciddi yok umursamamaya çalışıyorum. Herkesin yorumları için teşekkür ederim. Annemle konuşacağım. Gerekli şeyi yapacağız.
Bu arada sizce psikolog mu psikiyatriye mi gideyim?
Psikiyatrilik bir durumun yok bu yaşta hiç gerek yok. Psikoloğa git zaten o seni yönlendirecektir ki kafana takacağın bir sorunun da yok bence.

O hastalığı 2 yıldır çeken birisi olarak çok zor. Ben psikoloğa gitmedim ama artık takmamaya başladım neredeyse bütün takılara baş gelebiliyorum. Sadece el yıkama hariç onu da bitirdikten sonra rahatım. Eğer kendinize güveniyorsanız kendi kendinize bitirebilecek güç kaldıysa.
En büyük ilacı takmamak.

O hastalığı 2 yıldır çeken birisi olarak çok zor. Ben psikoloğa gitmedim ama artık takmamaya başladım neredeyse bütün takılara baş gelebiliyorum. Sadece el yıkama hariç onu da bitirdikten sonra rahatım. Eğer kendinize güveniyorsanız kendi kendinize bitirebilecek güç kaldıysa.
En büyük ilacı takmamak.
Teşekkürler herkese takmamaya başladım. Konu kilitlenebilir.

Geri
Yukarı