OCCT'de aldığım FPS normal mi?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. 1660 Ti ekran kartı ile 1080P çözünürlükte OCCT testinde 80 FPS alıyorum. Bu değer normal mi? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa bir test yaptım ve RX 580 85 FPS alıyor 1080P'de. Normal değil sanırım. Test esnasındaki değerlerini paylaşır mısın?

Bellek testinde 1920Mhz GPU testinde 1710 oluyor.
20191120_190811.jpg
20191120_185329.jpg
20191120_190804.jpg

@Emirizmir Sanmıyorum, program ekran kartını oldukça zorluyor. Kartların bir güç limiti olur, o limite ulaşınca frekans düşürürler ve haliyle performans düşer. Programın amacı daha çok overclock veya stok kart stabilitesini test etmek. Fazla takılmayın, oyun esnasındaki değerleriniz normalse ve herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsanız problem yok demektir.

@Emirizmir Sanmıyorum, program ekran kartını oldukça zorluyor. Kartların bir güç limiti olur, o limite ulaşınca frekans düşürürler ve haliyle performans düşer. Programın amacı daha çok overclock veya stok kart stabilitesini test etmek. Fazla takılmayın, oyun esnasındaki değerleriniz normalse ve herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsanız problem yok demektir.
Tamam teşekkür ederim. Oyunlardaki değerlerim normal.
@Tolga Samet Oyunlarda aldığım FPS normal hatta bazı oyunlarda fazla bile alıyorum. Dediğiniz gibi güç sınırına takılıyor o zaman. Zaten 1830Mhz olması gerek o test sırasında frekans düşürüyor.
Anladığım kadarıyla bu OCCT kartın el verdiği kadar bütün gücünü kullanmaya çalışıyor.
Peki bu güç sınırı bazı hataları bulmasını önler mi?
@Tolga Samet

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı