Oculus Link dönüştürücü kablo önerisi

iKayraOnur

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Oculus Quest 2 aldım, geldi. Link kablosuyla almıştım ancak anakartıma uyumlu girişi yoktu, ben de dönüştürücü bulurum diye ümitlenmiştim. Ancak bulamadım. Bulduklarım sadece şarja yarıyormuş. Oculus Link programını da kuramadım zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oculus Quest 2 aldım, geldi. Link kablosuyla almıştım ancak anakartıma uyumlu girişi yoktu, ben de dönüştürücü bulurum diye ümitlenmiştim. Ancak bulamadım. Bulduklarım sadece şarja yarıyormuş. Oculus Link programını da kuramadım zaten.
Dönüştürücü tavsiye edemem ama alacaksanız çok dikkatli bir şekilde alın ve orjinal 3.0 usb portu bulunsun. 40-50 liraya almanızı tavsiye etmem. Mümkünse 150-200 tl ve üstü tercih etmeye çalışın.

Not: Her ne de olsa dönüştürücü ile sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam internette quest 2 hakkında araştırma yaparken görmüştüm; oculusun sitesinde bile dönüştürücü tavsiye etmedikleri yazıyormuş.

Dönüştürücü tavsiye edemem ama alacaksanız çok dikkatli bir şekilde alın ve orjinal 3.0 usb portu bulunsun. 40-50 liraya almanızı tavsiye etmem. Mümkünse 150-200 tl ve üstü tercih etmeye çalışın.

Not: Her ne de olsa dönüştürücü ile sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam internette quest 2 hakkında araştırma yaparken görmüştüm; oculusun sitesinde bile dönüştürücü tavsiye etmedikleri yazıyormuş.
Hocam ortalama 200 liraya Türkiye sitelerinde satılan destekli kablo bulup atar mısınız? Zaten başlık böyle değildi moderatörler editlerken baya bir değiştirmiş.

Hocam ortalama 200 liraya Türkiye sitelerinde satılan destekli kablo bulup atar mısınız? Zaten başlık böyle değildi moderatörler editlerken baya bir değiştirmiş.
Ben aliexpressten aldım kabloyu 122 tl gibi bir şeydi (honey diye bir tarayıcı eklentisi var kupon buluyor o şekilde indirimli aldım orjinali 134 tl gibi bir fiyat yanlış hatırlamıyorsam). Satıcıya sorduğumda 1-2 GB hızı var dedi fakat ben buna inanmadım sonuçta orjinal değil tabii ama yine hızlı olmasını bekliyorum. Forumda birisi o kablo iyi, iyi almışsın demişti bana. Malzeme kalitesi falan da bayağı iyi ve çıkışlarının altına kablo bükülmesin diye yumuşak plastikten koruma eklemişler. Eğer isterseniz fotoğraf atarım.

Kablo: 9.72US $ 35% OFF|Oculus Quest 2 bağlantı kablosu için 5M USB 3.0 hızlı şarj kabloları Quest2 VR veri transferi hızlı şarj VR kulaklık aksesuarları|VR/AR Glasses Accessories| - AliExpress
spm=a2g0s.9042311.0.0.58824c4dIqPahY (Renk kısmında birden fazla kablo var ben ilkini seçmiştim. 3 metrenin yeteceğini düşünüyorsanız 2.sinide seçebilirsiniz.)

Not: Quest 2'yi daha almadığım için kabloyu test etmedim.

(Bir de konuyla alakasız olacak fakat diğerki konuda SteamVR Performance Test önerisi için teşekkürler. Ne olur ne olmaz bir bakayım dedim testten geçti.)

Yeni konular

Geri
Yukarı