Oculus Quest 2 alınır mı?

Merhaba amazon.com üzerinden ben de Oculus Quest 2 all in One almak istiyorum. Fakat vergi olayını anlayamadım. Sepete eklediğimde 300dolar + 100 dolar oluyor 400 dolar ödüyoruz. O 100 dolar sanırım gümrük ve ÖTV vergisi. Sorum şu ben 400 doları ödediğimde direkt bana geliyor mu başka vergi ödüyor muyum? Çünkü hal böyle olunca Hepsiburada'da falan 5500 olan ürün 3500'e geliyor. 2bin lira az bir sayı değil. Amazon'dan almak istiyorum.
Normalde gözlük 2500 tl yanına 900 tl gibi bir fiyat daha ödüyorsunuz. Buradaki birkaç arkadaş söylemişti ürünü aldıktan 6 ay sonra o verdiğiniz ekstra 900 tl size iade ediliyormuş. Amazonun ekstra 900 tl isteme nedeni vergiler, gümrük girişi ve çıkışları içinmiş.

Normalde gözlük 2500 tl yanına 900 tl gibi bir fiyat daha ödüyorsunuz. Buradaki birkaç arkadaş söylemişti ürünü aldıktan 6 ay sonra o verdiğiniz ekstra 900 tl size iade ediliyormuş. Amazonun ekstra 900 tl isteme nedeni vergiler, gümrük girişi ve çıkışları içinmiş.
Yazın almayı düşünüyorum. Çoğu yerde araştırdım herkes sizin gibi diyor. İyice emin olmak istedim.

Ben de az önce sipariş verdim, 2.500 küsür + 900 küsür TL de kargo ve vergiler için. Vergi dediği gümrük zaten, kdv vs. yok. Eylül 15-16sına kadar gelecek gibi gösteriyor. Galiba Aramex ile gelecek. Bakalım ne kadarını iade alabileceğim.

Bu arada şöyle bir güzellik oldu, konuyu takip edenler bilirler, Oculus Q2 cihazlarda yaşanan yüz süngerlerinin alerji ve tahriş yapması ile ilgili olarak modelleri piyasadan çekti ve 64'lükleri 128 GB olarak aynı fiyattan piyasaya sundu.

Yakın zamana kadar Sahibinden'de falan ilanları kovalarken 3.500 TL fiyat çekilmiş cihazlara 3.000 TL teklif ettiğimde kabul etmiyorlardı, bakalım şimdi ne olacak :)

İstenen fiyatlardan daha ucuza veya aynı fiyata hem "sıfır" hem de 128 GB almış olacağım, bu daha da mutluluk verici bence.

4500 TL'den de ilana koyayım, adettendir :D

Ben de az önce sipariş verdim, 2.500 küsür + 900 küsür TL de kargo ve vergiler için. Vergi dediği gümrük zaten, kdv vs. yok. Eylül 15-16sına kadar gelecek gibi gösteriyor. Galiba Aramex ile gelecek. Bakalım ne kadarını iade alabileceğim.

Bu arada şöyle bir güzellik oldu, konuyu takip edenler bilirler, Oculus Q2 cihazlarda yaşanan yüz süngerlerinin alerji ve tahriş yapması ile ilgili olarak modelleri piyasadan çekti ve 64'lükleri 128 GB olarak aynı fiyattan piyasaya sundu.

Yakın zamana kadar Sahibinden'de falan ilanları kovalarken 3.500 TL fiyat çekilmiş cihazlara 3.000 TL teklif ettiğimde kabul etmiyorlardı, bakalım şimdi ne olacak :)

İstenen fiyatlardan daha ucuza veya aynı fiyata hem "sıfır" hem de 128 GB almış olacağım, bu daha da mutluluk verici bence.

4500 TL'den de ilana koyayım, adettendir :D
Ürün elinize ulaştı mı? İade yapıldı mı? Kaç günde ulaştı?

Ürün elinize ulaştı mı? İade yapıldı mı? Kaç günde ulaştı?
Mesajınızı yeni gördüm,

25 Ağustos'ta sipariş verdikten sonra 6 Eylül'de teslim edilmiş.

Şimdilik herhangi bir iade yok, belki dolar bazında kurtarmamış olabilir. Gerçi DH'de gördüğüm mesajlarda, satın alan 1-2 kişi 2-3 ay sonra iade yapıldığını falan yazmıştı, bekliyoruz bakalım bir ümit :)

Mesajınızı yeni gördüm,

25 Ağustos'ta sipariş verdikten sonra 6 Eylül'de teslim edilmiş.

Şimdilik herhangi bir iade yok, belki dolar bazında kurtarmamış olabilir. Gerçi DH'de gördüğüm mesajlarda, satın alan 1-2 kişi 2-3 ay sonra iade yapıldığını falan yazmıştı, bekliyoruz bakalım bir ümit :)
Teşekkürler cevabınız için. :)

Merhabalar. Bende aldım fakat bilgisayar cihazı hiçbir şekilde görmüyor. Kabloyla bağlıyorum (kablo orjinal usb-c) yine de görmüyor. Çok fazla kişi yaşamış bu problemi nasıl çözebilirim?

Merhabalar. Bende aldım fakat bilgisayar cihazı hiçbir şekilde görmüyor. Kabloyla bağlıyorum (kablo orijinal usb-c) yine de görmüyor. Çok fazla kişi yaşamış bu problemi nasıl çözebilirim?
Orijinal kablo mu? Oculus uygulamasına girip kabloyla bağla, kabloyu ters takmayı dene birde. Gözlük içinde Airlink açıksa onu kapat. Ayarlar kısmında direkt Oculus Rift adıyla gözükmesi lazım.

Orijinal kablo mu? Oculus uygulamasına girip kabloyla bağla, kabloyu ters takmayı dene birde. Gözlük içinde Airlink açıksa onu kapat. Ayarlar kısmında direkt Oculus Rift adıyla gözükmesi lazım.
Hocam saatlerce denedim. Olmadı. Bir bilgisayardan bir telefondan denedim. En son telefonda gördü bir kere. Şimdi sıkıntısız çalışıyor hem telefonda hem bilgisayarda. Kendi kendine düzeldi.

Geri
Yukarı