Oculus Quest (64GB) İnceleme

Oculus Link kullanarak desteklenen bir sistemde oynayabilirsiniz.
Merhaba gtx 1650 henüz desteklenmiyor diyor. Şimdi alsam hiç kullanamaz mıyım yoksa çalışma ihtimali var mı?

@ahmet412 Link, o listede olmayan GPU'lar ile çalışabiliyor. Liste sadece çalışma garantisi olan cihazları belirtiyor. Bir arkadaşım Quest 2'yi Link ile o listede olmayan eski bir AMD ekran kartı ile kullanabildi. Yine de listede yoksa çalışma garantisi de yok aklınızda bulunsun.

@279508'nun dediği gibi Virtual Desktop ve ALVR gibi yazılımlar ile deneyebilirsiniz.

Cihaz zaten harici kullanılabiliyor. Yani hiç kullanamama gibi bir durum da yok. Oculus mağazasından istediğiniz oyunu (HL:Alyx vs. hariç) alıp oynanabilirsiniz.

Virtual desktop ile deneyebilirsiniz ancak alacağınız performans yetersiz kalabilir.
@ahmet412 Link, o listede olmayan GPU'lar ile çalışabiliyor. Liste sadece çalışma garantisi olan cihazları belirtiyor. Bir arkadaşım Quest 2'yi Link ile o listede olmayan eski bir AMD ekran kartı ile kullanabildi. Yine de listede yoksa çalışma garantisi de yok aklınızda bulunsun.

@279508'nun dediği gibi Virtual Desktop ve ALVR gibi yazılımlar ile deneyebilirsiniz.

Cihaz zaten harici kullanılabiliyor. Yani hiç kullanamama gibi bir durum da yok. Oculus mağazasından istediğiniz oyunu (HL:Alyx vs. hariç) alıp oynanabilirsiniz.
Anladım çok teşekkür ederim :). Kendi mağazasında oyunların fiyatı malum biraz tuzlu o yüzden Steam oyunlarını daha çok tercih edeceğim eğer alırsam. Bu arada sonradan elimdeki kartın desteklenme ihtimali var mı? Malum çok eski bir kart değil herhalde bi güncelleme getirirler diye düşünüyorum.

@ahmet412 Evet, Steam ile karşılaştırınca "biraz" demek hafif kalır. Ara ara özel günlerde Oculus mağazası için kupon gelebiliyor. Toplamda 20 dolar gibi bir şey vermişti. 2 tane oyun almıştım. Onları kaçırmayın. Sidequest ile indie oyunlar ve emülatörler kurulabiliyor. Half-Life serisinin ilk oyununu VR'da oynamanızı sağlayan LamdaVR tarzı hoş projeler var.

Şimdiye kadar o listenin değiştiğini ne yazık ki görmedim. Internette GTX1650 ile yapılan test videyoları var. Oculus yazılımını kurmayı deneyin. Kurabilirseniz sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Hayırlı olsun şimdiden. 👍

@ahmet412 Evet, Steam ile karşılaştırınca "biraz" demek hafif kalır. Ara ara özel günlerde Oculus mağazası için kupon gelebiliyor. Toplamda 20 dolar gibi bir şey vermişti. 2 tane oyun almıştım. Onları kaçırmayın. Sidequest ile indie oyunlar ve emülatörler kurulabiliyor. Half-Life serisinin ilk oyununu VR'da oynamanızı sağlayan LamdaVR tarzı hoş projeler var.

Şimdiye kadar o listenin değiştiğini ne yazık ki görmedim. Internette GTX1650 ile yapılan test videyoları var. Oculus yazılımını kurmayı deneyin. Kurabilirseniz sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Hayırlı olsun şimdiden. 👍
Tamamdır teşekkür ederim :). Fps değerleri tatmin edici gözüküyor yakın zamanda yurt dışından almayı düşünüyorum umarım alırsam bi sıkıntı çıkmaz.

Merhaba oculus quest 2 64 gb aldım ama referral kullanamıyorum telefondan italya facesi açıyorum yine olmuyor nasıl referral kullanabilirim

@RiaSenpai Kusura bakmayın, hocam. Böyle bir sorunla daha önce şahsen veya internet üzerindeki forumlarda karşılaşmadım. O nedenle yarcımcı olamıyorum. Tam olarak ne için refferal kullanmaya çalışıyordunuz?

@RiaSenpai kusura bakmayın, hocam. Böyle bir sorunla daha önce şahsen veya internet üzerindeki forumlarda karşılaşmadım. O nedenle yarcımcı olamıyorum. Tam olarak ne için refferal kullanmaya çalışıyordunuz?

Hocam Quest'i aldığınızda referral kullandığınızda yani davet kullandığınızda size ve daveti atan kişiye 20 dolar mı ne mağaza bakiyesi veriyor.

Geri
Yukarı