OCZ SSD Firmware güncelleme ile diskteki veriler silinir mi?

TheGear

Hectopat
Merhaba, SSD diskimin Firmware sürümünü güncelleye bastığımda açılan pencerede mevcut SSD'ye Windows kurulu olduğundan harici USB ile güncellememi istiyor. Windows'a herhangi bir etkisi olur mu? Diskin sıfırlanma ve komple her şeyin silinmesi gibi bir durum söz konusu mu?
ssd.png

Son düzenleme:
Merhaba, SSD diskimin Firmware sürümünü güncelleye bastığımda açılan pencerede mevcut SSD'ye Windows kurulu olduğundan harici USB ile güncellememi istiyor. Windows'a herhangi bir etkisi olur mu? Diskin sıfırlanma ve komple her şeyin silinmesi gibi bir durum söz konusu mu?
Eki Görüntüle 581821

Nasıl yapıldığını da bilmiyordum öğrenmiş oldum belki birine lazım olur şuraya ekleyeyim.

Firmware için öncelikle bir USB belleğe ihtiyacınız var, Firmware güncellemesinin mantığı formatla aynı, belleğinizi taktıktan sonra doğru sürücüyü seçip, Create'e basmanız lazım (belleğinizin boş olduğundan emin olun, belleğinizi biçimlendiriyor). Ondan sonra bellek takılıyken bilgisayarı yeniden başlatın ve başlatırken Boot tuşuna basın (ASUS anakartlarda F8 tuşu). Orada çıkan ekrandan içinde Firmware olan belleğinize seçip enterlayınca güncellemeyi başlatacaktır.

Teşekkürler.
@heaveNNN.

Şu an elimde Hi-Level SSD var. Firmware arıyorum. Bulduğumda yükleyeceğim. Ama sizin sorunuzun cevabını anlayamamış olabilirim. O yüzden tekrar sorayım istedim. Firmware güncelledikten sonra içindeki bilgiler silindi mi? Sektörler temizlendi mi? FW güncellmesi her şeyi siliyor mu? İstirham etsem bu bilgiyi bizimle paylaşır mısın?

Geri
Yukarı