Oda için dekor aydınlatma önerisi

ArdaStrix

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, masaya koyabileceğim, duvarlara monte edebileceğim dekor önerileri istiyorum.
(RGB şerit, RGB ampul gibi şeyler aklıma geldi, onun dışında olsun)
Belirli bir bütçe yok, çok uçulmasın.
Şunlar aklımda:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen Philips HUE serisi için yeterliyse çok da fazla araştırmana gerek yok bence. Tek bir uygulamadan tümüne erişip müdahale edebiliyorsun d iye biliyorum. HUE'ya alternatif olarak LEDVANCE markasının benzer ürünleri mevcut. Onlar da bir nebze daha uygun fiyatlı. Onun haricinde benim yaptığım gibi custom şekilde kendin gerekli yerlere aydınlatmalar uygulayabilirsin.

Ben duvar aydınlatmam dahil kendim şeritlerini kontrolcülerini alıp moteledim. Hepsi de adreslenebilir ve çoğu da Ana Kart üzerinden kontrol edilecek şekilde bağlı. HUE'nun üçte bir fiyatına hallettim diyeiblirim.

FINAL-STAGE.jpg

bonus-13.jpg

Bütçen Philips HUE serisi için yeterliyse çok da fazla araştırmana gerek yok bence. Tek bir uygulamadan tümüne erişip müdahale edebiliyorsun d iye biliyorum. HUE'ya alternatif olarak LEDVANCE markasının benzer ürünleri mevcut. Onlar da bir nebze daha uygun fiyatlı. Onun haricinde benim yaptığım gibi custom şekilde kendin gerekli yerlere aydınlatmalar uygulayabilirsin.

Ben duvar aydınlatmam dahil kendim şeritlerini kontrolcülerini alıp moteledim. Hepsi de adreslenebilir ve çoğu da Ana Kart üzerinden kontrol edilecek şekilde bağlı. HUE'nun üçte bir fiyatına hallettim diyeiblirim.

Eki Görüntüle 1399023

Eki Görüntüle 1399024
Teşekkür ederim cevabın için. Kasanın içine ya da masaya koyabileceğim dekor önerin var mı?
Nonolife miydi neydi bir markanın üçgeni vardı. DA paylaşmıştı hikâyesinde, onun linkini bulabilirsen atabilir misin?
Masaya aksesuar derken şunlardan:

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1399023

Eki Görüntüle 1399024
Harika olmuş.

Paylaştığın link açılmıyor ama Nano Leaf Amazon yurtdışı satıcılarında mevcut. Kullanımı ve montajı da çok rahat. Set set satılıyor zaten. Amazon'dan yine Ledvance ürünlerine bakabilirsin.

Ana kartın 3pin 5v RGB girişi destekliyorsa Dark veya benzer markaların direkt tak çalıştır 40 cm'lik adreslenebilir şerit ledleri mevcut. Mıknatıs özelliğiyle de kolay montelenebiliyor. Ben de ilk etapta hazır almıştım ama sonra kendim mantığını kavradığım için direkt şeridi alıp monteledim. Kasanın iç görüntüsü ve bu görüntü için de hangi kısımlarına nasıl led şerit uyguladığımın fotoğraflarını da paylaşıyorum. Yani biraz işçilik de gerekli. Masan için de şu sıralkar bir çok forum ve bu işle ilgilenen gruplarda rgb süslemeler yerine sade ve klasik olan monitör üstüne monte edilen led masa aydınlatmaları tercih ediliyor.

20220507_223336.jpg

20220507_215730.jpg
20220507_221406.jpg
20220507_221418.jpg
Eki Görüntüle 1399036
20220507_221400.jpg

20220507_222121.jpg

Bununla ilgili konu açmıştım. Belki ilgini çekebilir. Masada loş bir aydınlatma istersen Mi Bedside 2 düşünülebilir. Hem de dekoratif olur. Masa lambası kullanacaksan bununla birlikte yeelight lamba ile güzel ambiyanslar yaratabilirsin. 🙂 Dekoru yapmak istediğin masa düzenine göre al. 🙃

Bununla ilgili konu açmıştım. Belki ilgini çekebilir. Masada loş bir aydınlatma istersen Mi Bedside 2 düşünülebilir. Hem de dekoratif olur. Masa lambası kullanacaksan bununla birlikte yeelight lamba ile güzel ambiyanslar yaratabilirsin. 🙂 Dekoru yapmak istediğin masa düzenine göre al. 🙃
Teşekkür ederim, sanırım Philips hue alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı