Oda ısıtıcı PC kurmak!

Makaleler
10
Merhabaaaa, merhaba.

Bugün sizlerle "nasıl PC toplanır (!)" Adlı konumdan sonra nasıl oda ısıtıcısı PC kurabileceğinizi göstereceğim.

Bileşenlerle başlayalım.

Canımız FX 9590. 220W soba işlemciyi kim unutabilir ki?

R9 295 X2. 500W, süper ekran kartımız. O kadar süper ki RX 590 bu arkadaştan 3/1 daha az güç çekerek aynı performansı sağlıyor. Ekran kartının sıvı soğutması var üzerinde! Daha ne isterim ki?

Bakkal abiden aldığımız anakart, RAM ve PSU.
Kesinlikle çok yüksek kalitedir ve yeterli olacaktır.

Kasamız yok. Onun yerine bim yumurta kutusuna sistemi montajladık. Bu sayede sistem kendini imha edebilir.

Hard diskimiz yok. Onun yerine Pardus 2005 yazdırıp kullanacağız flashımıza. Pardus 2005 olmalı ama.

Toplamaya başlayalım.
En başta işlemcimizi PCI-e slotuna sokuşturuyoruz. Kart kurt ses gelebilir ve birkaç altın ayak düşebilir, sıkıntı yok. Onlar öyle abisi.

Ardından RAM'lerimizi işlemci soketine takıyoruz, kancayı indiriyoruz.

R9 295 X2 ekran kartını RAM slotlarından bir tanesine takıyoruz. Kırılabilir, sıkıntı yok.

Ardından macun sürüyoruz işlemciye. Ben mesir macunu kullandım, istediğiniz türden macun kullanabilirsiniz. Bolca sürün.

Son aşama, güç kaynağı direk bilgisayarın üstüne koyuyoruz ve bırakıyoruz. Yerleşiyor.

Ardından tornavida ile kısa devre yapıp sistemi açıyoruz. Sistemden kıvılcımlar çıkabilir, sıkıntı yok. Ekstra Visual FX açtık.

Ardından Pardus 2005'i açıyoruz ve FurMark yüklüyoruz.

FurMark'ı açıyoruz ve boom***, bu kadardı. Sistemi bırakın, çalışsın. Odanızın yavaş yavaş ısındığını ve terlemeye başladığınızı hissedebilirsiniz. Bu normal yan etkiler.

Rehber bu kadar. Başka bir rehberimde görüşmek üzere hojcakalıııın.

*** Boom efekti dahildir. Aksesuarlar ayrı satılır. Amerikan sürümü gösterilmiştir.

Garantisi benim kardeşim bilgisayarı olmuş bu.
garanti.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı