Odadaki Ethernet portlarını birbine bağlamak mümkün mü?

Alperen1453

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Salondan yan daireye bağlanan bir accespointim var. Accespointi kablo ile masaüstü PC'ye bağlamak istiyorum ama salondan kendi odama kadar kablo çekmek kötü bir görüntü oluşturuyor. Salondaki prizde bulunan Ethernet portu ile kendi odamdaki prizdeki Ethernet portunu panoda birleştirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben priz üzerinden Ethernet kullanıyorum şöyle: Salonda 1 adet Ethernet kablosu modeme bağlı ve benim olduğum odaya kadar kablo gelmiyor. Başka bir (aynı model) Etherneti prize ve bilgisayarıma takıp kolayca kullanabiliyorum ve herhangi bir performans kaybı yaşamıyorum. Wi-Fi gibi düşünebilirsin fakat alakası yok.

Kısacası ben mümkün olabileceğini düşünüyorum.

Mümkün tabii ki, prizden diğer prize CAT6 çektirmeniz gerekiyor. Sonrası zaten basit. Modemden bir lan portunu prizin bir ucuna takmanız yeterli, diğer uçtan internet kullanabilirsiniz.

Ankastreden birleştirmek de olur, ancak daha çok uğraştırır.

Mümkün tabii ki, prizden diğer prize CAT6 çektirmeniz gerekiyor. Sonrası zaten basit. Modemden bir lan portunu prizin bir ucuna takmanız yeterli, diğer uçtan internet kullanabilirsiniz.

Ankastreden birleştirmek de olur, ancak daha çok uğraştırır.
Ben priz üzerinden Ethernet kullanıyorum şöyle: Salonda 1 adet Ethernet kablosu modeme bağlı ve benim olduğum odaya kadar kablo gelmiyor. Başka bir (aynı model) Etherneti prize ve bilgisayarıma takıp kolayca kullanabiliyorum ve herhangi bir performans kaybı yaşamıyorum. Wi-Fi gibi düşünebilirsin fakat alakası yok.

Kısacası ben mümkün olabileceğini düşünüyorum.
Aslında şuan bir accespointim yok siparişini verdim. O yüzden deneyemiyorum ama ankastre kutusunu açtım elektrikçi bütün cat kabloları birbirine bağlamış açıkta kalan cat kablo görmedim sadece içlerinden bir tanesinin bazı renkleri bağlanmamış. Bu durum ne anlama geliyor ? Çok bir bilgim yok acaba kolay bir şeyse kendim yapabilir miyim ? Şimdiden çok sağolun arkadaşlar.

Aslında şuan bir accespointim yok siparişini verdim. O yüzden deneyemiyorum ama ankastre kutusunu açtım elektrikçi bütün cat kabloları birbirine bağlamış açıkta kalan cat kablo görmedim sadece içlerinden bir tanesinin bazı renkleri bağlanmamış. Bu durum ne anlama geliyor ? Çok bir bilgim yok acaba kolay bir şeyse kendim yapabilir miyim ? Şimdiden çok sağolun arkadaşlar.

Zor bir şey olduğunu söylemem, ama çorbaya çevirmeden nasıl tarif ederim onu bilemedim 😁

Size lazım olan 4 tel. En iyisi belirttiğim gibi, prizden prize kablo çektirin. Tek bir daire için ankastre ile uğraşmak akıl karı olmaz bence.

Geri
Yukarı