Odam havasız

AnarCHY1225

Centipat
Benim odam çok büyük degil yatak PC masası 1 büyük 1 küçük dolap 1 kitaplıktan olusuyor ve bana en fazla 2 metrekarelik alan kalıyor. Evdeki tüm camlar boydan ve benim odamın camını 7/24 acık tutuyorum (yazları) oda da rutubet yok ama oda küçük oldugundan mı kaynaklanıyor artık anlamadım. Oda çok havasız kalıyormuş gibime ve bu yüzden kokuyormuş gibime geliyor. Bu yüzden yazları salonda yatıyorum ama sabah odama girmek istedigimde kokudan giremiyorum (2günde 1 duş alırım oda da kirli çoraplarım falan yok sürekli süpürür tozları alırım). Nasıl bir sey uygulayabilirim odaya diger odalar aynı kokmuyor ve havasız degil belki günes ısıgı rahatsız ediyordur diye siyah perde de aldım daha kötü oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Koku pencerenin arkasından dışarıdan geliyor olabilir. Hemen dış tarafın dibini kontrol edin çöp tarzı bir şey var mı diye. Kitapların arkası gözükmüyorsa osuruk böceği girmiş olabilir o tarafa bir kontrol edin. 2 türlüsü var biri siyah büyük diğeri yeşil küçük. Siyah olan çok büyük olduğundan anlaşılır sesi de fazladır yeşil olan zor gözükür. Yeşil olan genelde lambanın oralarda da uçuşur durma bir pis bir koku salar. Kabuğu biraz serttir o yüzden terlikle hafif vurursan ölmeyebilir. Yakalaması kolaydır ama peçeteyle yakala at. Sağı solu kıyafetlerin orayı falan iyice kontrol et 1 böcek yüzünden de bu koku olabilir.

Oda perdeleri ve çarşafları güzel kokulu ile yıkayınca odayı uzun süre temiz kokuyor. Halı varsa halıları da belli süre yıkanmalı, ayaklar falan terliyor ister istemez kokuyor. Bazıların evi ter kokusu ve kullandığı elbiselerden koku kalabiliyor.

Kısaca odayı havalandırmak yetmez, kullandığı eşyaları havalandırmak halı...vs. Ayda bir veya iki kere falan odamı silerim temiz kokulu paspas ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı